. . .

Frax Finance już wkrótce opublikuje protokół płynnego stakingu ETH

Rafał avatar
Rafał   2022-10-17 18:12

Jak donosi The Block, w ciągu 2 tygodni projekt Frax ma wystartować z kolejnym swoim produktem, a dokładniej mówiąc protokołem płynnego stakingu ETH. Jest to kolejny element szybko rozwijającego się projektu Frax Finance.

FRAX

Frax Finance zasłynął z pierwszego i największego na rynku częściowo algorytmicznego stablecoina FRAX. Jego rozwój nie ogranicza się jednak tylko do rynku stabli, ale także jest ważnym graczem na rynku DeFi, chociażby w wojnach Curve, a już wkrótce dołączy do grona protokołów płynnego stakingu.

Uruchomienie tej opcji umożliwi użytkownikom wpłatę i staking ETH i otrzymanie płynnego tokena pochodnego o nazwie Frax Ether (frxETH), którego celem jest odblokowanie wartości zablokowanych tokenów największej platformy smart kontraktów. 

Wszystko będzie w pełni dostępne publicznie w ciągu dwóch tygodni, z wyjątkiem nieprzewidzianych wydarzeń, ale pełny system już działa i już proponuje bloki” – powiedział dla The Block główny programista Frax, Jack Corddry.

Najnowszy protokół od Frax Finance będzie rywalizował o rynek płynnego stakingu z takimi projektami jak Lido, czy Rocket Pool.

Działanie płynnego stakingu Frax będzie polegało na dwóch tokenach, które stanowią reprezentacje wpłaconych do smart kontraktu ETH oraz tych, które będą zarabiać nagrody. Sama zamiana na frxETH nie uprawnia do zarobku ze stakingu. frxETH służy bardziej jako WETH ekosystemu Frax.

Aby zyskiwać, należy zamienić frxETH na sfrxETH, czyli token, który będzie uprawniał do zarobku ze stakingu. Użytkownicy będą mogli odebrać odpowiedni procent frxETH z puli odpowiadający ich udziałom.

Walidatorzy generują zysk ze stakingu, który przejawia się wybiciem równowartości frxETH, który wysyłany jest do kontraktu sfrxETH. Oznacza to, że posiadacze sfrxETH mogą wymienić swoje tokeny na większą ilość frxETH, niż początkowo wpłacili.

Frax Finance cały czas rośnie i wygląda na jednego z ciekawszych kandydatów do wygrania lub przynajmniej zostania jednym z liderów rynku płynności, czy też "wojen płynności".

Więcej o Frax pisałem tutaj:

FRAX 

O konkurencji najnowszego protokołu Frax przeczytasz tutaj:

Lido

Rocket

Popularne