. . .

eBay kupuje platformę NFT KnownOrigin

2022-06-23 13:03

Gigant handlu elektronicznego i KnownOrigin ogłosili dziś we wspólnym oświadczeniu, że eBay przejął rynek NFT za nieujawnioną sumę.

eBay NFT

KnownOrigin to brytyjska platforma, która umożliwia kupowanie i sprzedawanie NFT. Działa na blockchainie Ethereum i oprócz handlu pozwala artystom również tworzyć NFT. Jest to jeden z pierwszych rynków tokenów niezamiennych, który według danych DappRadar wygenerował prawie 8 milionów dolarów obrotu od momentu uruchomienia w 2018 roku.

Dyrektor generalny eBay, Jamie Iannone powiedział w zeszłym roku, że jego firma bada płatności krypto i analizuje NFT, które stały się dostępne na eBayu w maju 2021 roku. W oświadczeniu powiedział, że dzięki temu przejęciu eBay pozostanie wiodącą witryną, ponieważ społeczność platformy coraz częściej dodaje cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie.

KnownOrigin zbudował imponującą, pełną pasji i lojalną grupę artystów i kolekcjonerów, dzięki czemu są idealnym dodatkiem do naszej społeczności sprzedawców i kupujących. 

Współzałożyciel KnownOrigin, David Moore dodał, że partnerstwo z eBay pomogłoby „przyciągnąć nową falę twórców i kolekcjonerów NFT”.

Firmy podpisały i zamknęły transakcję 22 czerwca 2022 r. Dalsze szczegóły, w tym kwota przejęcia nie zostały ujawnione.

źródło: Decrypt

Popularne