. . .

dYdX tworzy własny blockchain w ekosystemie Cosmos

Rafał avatar
Rafał   2022-06-22 15:53

dYdX to jedna z największych DEX na rynku działająca aktualnie na rozwiązaniu L2 Ethereum. Według najnowszego ogłoszenia wraz z aktualizacją V4, platforma przeniesie się na własny łańcuch bloków w ekosystemie Cosmos.

DYDX V4

dYdX to największa zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych, na której w ciągu ostatnich 24 godzin obrót wyniósł ponad 660 mln USD. Platforma zapowiadała kolejną wersję swojej giełdy jako przejście na pełną decentralizację i ma się to spełnić dzięki dYdX Chain, który zostanie zbudowany za pomocą technologii Cosmos.

dYdX V4 będzie niezależnym łańcuchem bloków działającym w ekosystemie Cosmos zbudowanym za pomocą Cosmos SDK oraz konsensusu Tendermint Proof of Stake. Głównym celem dYdX Chain jest zapewnienie większej decentralizacji oraz skalowalności.

W dYdX V4 każdy walidator będzie posiadał księgę zamówień działającą poza łańcuchem (off-chain). Złożone zamówienia i anulowane zamówienia będą propagowane przez sieć podobnie do zwykłych transakcji blockchain, zapewniając, że złożone i anulowane zamówienia zawsze zostaną wykonane. Takie podejście pozwoli na przetwarzanie ogromnej liczby transakcji. Dodatkowym plusem budowy niezależnego łańcucha Cosmos jest dostęp do IBC i komunikacji międzyłańcuchowej.

Co istotne na dYdX Chain ma nie być opłat gas dla traderów, a jedynymi prowizjami pobieranymi od transakcji będą te za wymiany trafiające do walidatorów.

Wraz z nadejściem łańcucha token DYDX zyska nowe wykorzystanie w mechanizmie konsensusu Proof of Stake oraz zarządzaniu.

dydx

Rzecznik prasowy dYdX powiedział The Block, że jeszcze nie podjęto decyzji co do aktualnie działającej wersji giełdy na L2 Ethereum StarkEx.

Wciąż zastanawiamy się, co stanie się z istniejącym systemem V3 zbudowanym na Starkware

Premiera dYdX V4 jest planowane na końcówkę 2022 roku.

Popularne