. . .

Deutsche Telekom eksperymentuje z Polkadot

Wlad   2021-12-21 16:58

Firma T-Systems, wchodząca w skład Deutsche Telekom, dokonała zakupu „znacznej” ilości tokenów DOT. Wygląda na to, że najnowszy eksperyment niemieckiej korporacji w kontekście kryptowalut dotyczy właśnie sieci Polkadot. Co ta współpraca może oznaczać dla przyszłości firmy?

T-Mobile i Polkadot

Deutsche Telekom AG to największa firma telekomunikacyjna w Europie, której usługi znamy w Polsce pod marką T-Mobile. Niemiecki gigant właśnie ogłosił zakup „znacznej” ilości natywnych tokenów sieci Polkadot. Zakup został sfinalizowany za pośrednictwem spółki zależnej T-Systems Multimedia Solutions (MMS).

Co ciekawe, firma telekomunikacyjna już w przeszłości eksperymentowała z kryptowalutami. Zapewniała niegdyś wsparcie infrastrukturalne dla mechanizmów konsensusu Proof-of-Stake (PoS). Rozwiązania dotyczyły usługi blokchainowej Chainlink, funkcji Flow spod szyldu pionierów NFT Dapper Labs czy sieci płatności mobilnych Celo.

Związanie się z ekosystemem Polkadot to krok w nowym kierunku dla niemieckiej firmy telekomunikacyjnej. T-Systems planuje coś więcej, niż dostarczanie infrastruktury dla użytkowników stakujących aktywa na Polkadot. Firma kupiła do tego „znaczną” ilość tokenu DOT. Wiąże się to z integracją funkcji biznesowej krypto w ramach systemu księgowego firmy. 

Polkadot to czwarte projekt krypto, z jakim współpracować ma Deutsche Telekom. Będzie to jednak pierwszy blockchain, który posłuży T-Systems do obsługi infrastruktury. Jeden z szefów niemieckiego giganta, Andreas Dittrich, twierdzi, że firma od dawna interesowała się współpracą właśnie z tym systemem.

Zakup DOT ma się wiązać z chęcią uczestnictwa firmy w zarządzaniu siecią. Firma telekomunikacyjna chce wspierać finansowo swoją współpracę z branżą krypto. Jest to istotne tym bardziej, że system Polkadot oferuje nowoczesne rozwiązania w strefie DeFi.

Dittrich podkreśla, że Polkadot daje szereg możliwości, które interesują firmę Deutsche Telekom. Mowa o elastyczności i bezpieczeństwie publicznego blockchainu działającego bez pozwoleń. 

Czas pokaże, dokąd niemieckiego giganta zaprowadzą eksperymenty z branżą krypto.

Popularne