. . .

BlockFi grożą kary w wysokości nawet 100 mln USD

Wlad   2022-02-14 07:43

Według najnowszych doniesień agencji Bloomberg, platformie pożyczek krypto BlockFi grożą poważne problemy. Mówi się o karach finansowych w wysokości nawet 100 mln USD za kwestie związane z kontami generującymi odsetki.

blockfi kara

Platforma pożyczkowa BlockFi w swojej ofercie ma konta dla użytkowników, które generują odsetki. W 2021 roku poddano je publicznej kontroli ze strony organów nadzoru papierów wartościowych w USA. Okazało się, że platformie grożą teraz kary w wysokości nawet 100 mln USD, które mają pokryć rozstrzygnięcie dochodzeń federalnych.

Zgodnie z informacjami, jakie zdobyli dziennikarze Bloomberga, 50 mln USD ma trafić na ręce Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Z kolei dodatkowe 50 mln powędruje do stanowych organów regulacyjnych. W najbliższych dniach doniesienia te mają zostać potwierdzone przez zainteresowane strony.

Regulatorzy w stanach New Jersey, Alabama, Texas, Kentucky oraz Vermont badali, czy oferta BlockFi ma coś wspólnego z papierami wartościowymi. Platforma pożyczek krypto odżegnała się od takiej definicji w poprzednich oficjalnych ogłoszeniach.

Sprawa ujrzała światło dzienne w wyniku szerszego dochodzenia odnośnie kryptowalutowych pożyczkodawców. Gary Gensler (szef SEC) wskazał tego typu działalności jako obszar zainteresowania komisji, gdyż regulatorzy rozszerzają obszar prac nad sektorem krypto w USA.

Jak piszą przedstawiciele BlockFi na Twitterze, ściśle współpracują z regulatorami na poziomie federalnym, a także stanowym. Jednocześnie, firma nie potwierdza żadnych plotek. Podkreśla też, że wszystkie aktywa klientów są odpowiednio zabezpieczone. Konta generujące odsetki mają nadal przekładać się na wzrost przychodów wśród zainteresowanych użytkowników platformy.

Popularne