. . .

Badania potwierdzają: inwestorzy instytucjonalni coraz bardziej koncentrują się na kryptowalutach

Wlad   2021-07-08 08:56

Najnowsze badania, które przeprowadzono wśród inwestorów instytucjonalnych i zarządzających majątkiem, pokazują wzrost zainteresowania kryptowalutami. W tym celu sprawdzono działalność inwestorów z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wnioski nasuwają się same, gdyż aż 82% z nich spodziewa się zwiększenia koncentracji na kryptowalutach do 2023 roku.

wieżowce

Większość inwestorów instytucjonalnych zamierza zwiększyć swoją ekspozycję na rynki aktywów cyfrowych w najbliższych latach. Co ciekawe, aż 40% z nich zamierza „drastycznie zwiększyć” swoje udziały w rynkach krypto. Jedynie jeden na stu inwestorów mówi, że sprzedałby udziały w aktywach cyfrowych. Jednocześnie 7% inwestorów zamierza w najbliższych miesiącach zmniejszyć wolumen posiadanych kryptowalut.

Badanie przeprowadziła firma Nickel Digital Asset Management, wiodący europejski menedżer inwestycyjny. Analitycy Nickel wskazali, że wielu inwestorów instytucjonalnych, którzy posiadają udziały w kryptowalutach, tak naprawdę cechują się niską ekspozycją. Nie koncentrują się oni na rynkach aktywów cyfrowych, lecz raczej testują ich działanie.

Głównym powodem zwiększenia kapitału inwestycji w krypto są długoterminowe perspektywy wzrostu ich wartości. 58% respondentów upatruje swoich szans właśnie w takim założeniu. Z kolei 38% inwestorów uważa, że inwestycja w aktywa cyfrowe zapewnia im większe bezpieczeństwo i komfort finansowy. Wiele osób chce koncentrować się na kryptowalutach, ponieważ coraz więcej wiodących firm również sięga po tego typu inwestycje.

Skąd bierze się zmiana nastawienia inwestorów instytucjonalnych?

Według Anatolija Kraczilowa współzałożyciela Nickel, wraz ze wzrostem zainteresowania kryptowalutami rośnie też świadomość inwestorów. CEO firmy Nickel dodał:

Nasza analiza z początku czerwcu wykazała, że 19 spółek giełdowych o kapitalizacji rynkowej przekraczającej bilion USD zainwestowało w Bitcoina około 6,5 mld USD, początkowo wydając 4,3 mld USD na zakup kryptowaluty. Odkryliśmy również, że oszałamiająca ilość BTC o wartości 43,2 miliarda USD jest przechowywana za pośrednictwem różnych zamkniętych funduszów powierniczych oraz produktów giełdowych.

Z analiz przedsiębiorstwa Nickel wynika, że wielu inwestorów instytucjonalnych szuka możliwości zwiększenia ekspozycji na kryptowaluty. Wynika to przede wszystkim z różnych aspektów, które powiązane są także ze zmianą rynków finansowych w trakcie pandemii COVID-19. Rozwijająca się infrastruktura i nowoczesne technologie związane z kryptowalutami tylko wspierają ten rynek. Stąd, zdaniem analityków Nickel, trendy inwestycyjne będą stale się rozwijać w kierunku aktywów cyfrowych.

Popularne