. . .

Aktualizacja Londyn z potwierdzoną datą wprowadzenia

Rafał   2021-07-15 09:55

Na blogu Ethereum pojawiło się potwierdzenie daty wprowadzenia tak długo wyczekiwanej aktualizacji Londyn, która całkowicie zmieni podejście sieci do opłat i ograniczy inflację lub nawet doprowadzi do deflacji ETH.

ETH

Po pozytywnym wdrożeniu aktualizacji w sieciach testowych Ethereum wreszcie jest gotowe na wprowadzenie zmian do sieci głównej. Nowości wejdą w życie od bloku 12 965 000, który jest spodziewany 3-5 sierpnia.

Na aktualizację Londyn składa się:

EIP-1559: Długo wyczekiwana zmiana systemu opłat w sieci Ethereum, o której szerzej można przeczytać w poniższym artykule.

EIP 1559

EIP-3198: dodający kod, BASEFEE, który zwraca wartość opłaty podstawowej za blok, w którym jest wykonywany.
EIP-3529: Usunięcie refundacji gazu z SELFDESTRUCT i zmniejszenie refundacji dla SSTORE
EIP-3541: Uniemożliwi wdrożenie nowych kontraktów zaczynających się od 0xEF
EIP-3554: Opóźnienie mechanizmu wprowadzonego w Ethereum w celu „zamrożenia” kopania, gdy sieć przechodzi na Proof of Stake do 1 grudnia.

Oczywiście najbardziej oczekiwaną i najszerzej omawiana zmianą jest EIP-1559, które może doprowadzić do wielu pozytywnych dla Ethereum zmian.

"Zwykli" użytkownicy korzystający z portfeli przeglądarkowych, czy sprzętowych nie muszą się martwić żadnymi aktualizacjami. Natomiast ci, którzy sami zarządzają węzłem muszą ściągnąć najnowszą wersję klienta Ethereum. Wszystkie wersje można znaleźć tutaj.

Górnicy Ethereum, oprócz aktualizacji oprogramowania muszą również ręcznie zmienić limit Gas do 30 000 000. 

Popularne