. . .

Voyager wstrzymuje handel i wypłaty

Rafał avatar
Rafał   2022-07-02 00:19

Platforma kryptowalutowa Voyager Digital ogłosiła dzisiaj, że tymczasowo wstrzymała wszystkie wypłaty, depozyty i handel z powodu „aktualnych warunków rynkowych". To kolejna firma, która decyduje się na taki krok i wygląda na to, że nie ostatnia.

Voyager wstrzymuje wypłaty

Złych wiadomości ciąg dalszy. Po problemach Celsius, nadszedł czas na kolejne kłopoty. Voyager Digital, który 30 czerwca miał zarządzać kapitałem o wartości ponad 685 mln USD  ogłosił, że z dniem 1 lipca wstrzymuje całą aktywność na platformie.

Dzisiaj Voyager podjął trudną, ale konieczną decyzję o tymczasowym zawieszeniu handlu, wpłat, wypłat i nagród lojalnościowych, która wchodzi w życie 1 lipca o godzinie 14:00.

Dzisiejsze ogłoszenie jest następstwem ruchu z dnia 22 czerwca, gdy obniżono dzienny limit wypłat platformy o ponad 50% z 25 000 USD dziennie do 10 000 USD. 

Firma podała, że prowadzi rozmowy z różnymi stronami dotyczące dodatkowej płynności i strategii rozwoju firmy. 

Voyager Digital pożyczył Three Arrows Capital 15 250 BTC i 350 milionów w stablecoinach USDC, co daje obecnie około 646 milionów dolarów ogłosił dziś, że wstrzymuje całą aktywność na swojej platformie.

W poniedziałek platforma wysłała zawiadomienie o zwłoce pozornie niewypłacalnego funduszu hedgingowego, czyli formalne zawiadomienie pożyczkobiorcy, że nie udało mu się spłacić pożyczki.

 

Popularne