. . .

UNICEF startuje z NFT na Ethereum, by szerzyć Internet w szkołach

Wlad   2021-12-11 13:17

Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) to kolejna organizacja, która zainteresowała się branżą NFT. Poprzez stworzenie niepowtarzalnych tokenów na blockchainie Ethereum, UNICEF chce wspierać poszerzanie dostępu do Internetu w szkołach. Dochody ze sprzedaży NFT mają być przeznaczone na projekt Giga Initiative.

NFT UNICEF
NFT - www.patchwork-kingdoms.com

Organizacja UNICEF zapowiedziała uruchomienie platformy z tokenami NFT, które oparte zostaną o blockchain Ethereum. Ich premiera ma być sposobem na upamiętnienie 75-lecia agencji działającej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Jednocześnie w komunikacie prasowym zapowiedziano, że wszelkie zyski ze sprzedaży tokenów będą przeznaczone na rozwój inicjatyw UNICEFu. NFT mają pojawić się w sprzedaży już w styczniu 2022 roku. Kolekcja nadzorowana jest przez cyfrową artystkę Nadieh Bremer, a będzie nosić nazwę „Patchwork Kingdoms”.

Jedna z inicjatyw, jakie zyskają na sprzedaży tokenów, to projekt Giga Initiative. Powstał w roku 2019 i jego nadrzędnym celem jest szerzenie dostępu do Internetu wśród dzieci na świecie. Projekt dotyczy podłączania do sieci szkół z całego świata, by uczniowie mogli korzystać z zasobów internetowych to zgłębiania wiedzy.

Kolekcja „Patchwork Kingdoms” powstaje we współpracy z rynkiem NFT Snowcrash Labs, a także Ethereum Foundation czy Metagood. W sumie zawierać będzie 1000 unikatowych tokenów. Aby podkreślić wyjątkowość projektu Giga Initiative, wszystkie NFT są malowane przy wykorzystaniu informacji z ponad 282 tysięcy szkół z 21 krajów.

Nadieh Bremer stworzyła grafiki inspirując się twórczynią „It’s a Small World”, Mary Blair. W swojej kolekcji skorzystała z prostych kształtów geometrycznych, by stworzyć unikatowe i niepowtarzalne obrazy. Reprezentowane przez dzieła szkoły z całego świata stają się tam częścią większych formacji graficznych. Stąd też nazwa całego przedsięwzięcia, „Patchwork Kingdoms”, co przetłumaczyć można jako „Połatane Królestwa”.

Warto podkreślić, że UNICEF interesuje się technologią blockchain od kilku lat. W 2019 roku utworzono projekt CryptoFund, który pozwala organizacji otrzymywać, przechowywać i dystrybuować kryptowaluty. Organizacja bada też, w jaki sposób implementacja Web3 pomoże dzieciom na całym świecie.

Popularne