. . .

Ubisoft jako pierwsza duża firma gamingowa wchodzi w rynek NFT

Wlad   2021-12-08 14:25

Wiele lat zajęło francuskiej firmie Ubisoft zagłębianie się w tematykę kryptowalut oraz tokenów NFT. W końcu gamingowy gigant ogłosił, że zamierza rozpocząć współpracę z branżą w ramach swoich produktów. Kiedy możemy doczekać się pierwszych tokenów NFT od Ubisoftu?

ubisoft nft
Infografika udostępniona przez Ubisoft

Tokeny NFT mają pojawić się w roli elementów w grach marki Ubisoft. Ten francuski gigant przemysłu gamingowego po latach zgłębiania tematu nareszcie rozpoczyna współpracę z branżą krypto. Pierwsze tokeny pojawić się mają w najnowszej grze „Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint”.

Wydawca jednych z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie był jednym z pierwszych w swojej branży, którzy zainteresowali się sferą krypto. Władzom firmy Ubisoft zajęło jednak sporo czasu, by finalnie przekonać się do implementacji tokenów w swoich produktach.

Tokeny NFT Ubisoftu to inicjatywa, która zbudowana będzie na platformie Tezos.
Wydawca hitów takich jak „Assasssin’s Creed” czy „Just Dance” ogłosił powstanie platformy Ubisoft Quartz. Pozwoli ona graczom zarabiać i kupować przedmioty w grach, które będą stokenizowane w postaci NFT na blockchainie Tezos.

Premiera wersji beta projektu Quartz ma mieć miejsce już 9 grudnia. Testy odbywać się będą w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Brazylii, a także Australii. Gracze, którzy osiągnęli 5 poziom doświadczenia w grze „Ghost Recon Breakpoint” otrzymają dostęp do stokenizowanych przedmiotów.

Według firmy Ubisoft, gracze muszą ukończyć 18 rok życia, by móc założyć portfel Tezos do celów zbierania tokenów w grze. Ogólna nazwa kolekcjonerskich przedmiotów to „Digits”. Plany firmy zakładają wprowadzenie NFT w dniach 9, 12 i 15 grudnia. Kolejne nowości w grze pojawią się już w 2022 roku.

Wiceprzewodniczący Ubisoftu podkreśla, że projekt Quartz to pierwszy krok do stworzenia metawersum. Wydarzy się on dzięki blockchainowi Tezos, który jest mniej wymagający energetycznie, niż Bitcoin. Najbliższe tygodnie pokażą, czy adaptacja NFT w ramach gry z głównego nurtu okaże się sukcesem, na jaki liczy marka Ubisoft.

Popularne