. . .

Tesla zaakceptuje DOGE w swoim sklepie

Rafał   2021-12-14 12:05

Elon Musk na swoim koncie na Twitterze napisał, że Tesla w ramach testu doda opcję płatności za towar w swoim sklepie internetowym przy pomocy kryptowaluty Dogecoin. Cena DOGE natychmiast zareagowała...

Dogecoin Tesla

Elon Musk, założyciel i dyrektor Tesla oraz SpaceX niecałe pół godziny temu wrzucił kolejnego tweeta, który poruszył kryptowalutami, a konkretnie Dogecoinem.

Wielokrotnie przypominający o sobie fan DOGE, a także innych kryptowalut oraz człowiek roku według magazynu TIME w swoim stylu ogłosił nową formę płatności w sklepie Tesla.

Elon Musk napisał:

Tesla udostępni towar, który będzie można kupić przy pomocy Doge i zobaczymy, jak to zadziała

W tej chwili nic więcej na ten temat nie wiadomo, jednak rynek nie czekał na bardziej oficjalne potwierdzenie, ani jakiekolwiek szczegóły.

doge

Cena kryptowaluty DOGE krótko po ogłoszeniu poszybowała w górę o 30%, by chwilę później nieco spaść, nadal utrzymując wartość o ponad 20% wyższą niż przed newsem. Ten ruch ponownie umieścił najpopularniejszego memcoina wśród 10 topowych kryptowalut na rynku.

W swoim ostatnim wywiadzie dla magazynu TIME Elon stwierdził, że Dogecoin, mimo że został stworzony jako głupi żart, znacznie lepiej nadaje się do codziennych transakcji niż Bitcoin, który z kolei dobrze służy jako środek przechowywania wartości.

Popularne