. . .

Argentyna zwiększy adopcję kryptowalut?

Rafał avatar
Rafał   2022-04-28 13:33

Według Horacio Rodríguez Larreta, szefa rządu Buenos Aires ten, kto nie robi postępów cofa się. Nowy plan nazwany Buenos Aires +, który ma na celu uproszczenie, usprawnienie i zasadnicze przekształcenie relacji z obywatelami i sektorem prywatnym miasta, zawiera również wątek kryptowalut.

Argentyna i kryptowaluty

Według doniesień argentyńskich mediów, Buenos Aires planuje zostać centrum transformacji cyfrowej Argentyny i jest na skraju rozpoznania kryptowalut jako medium, które może być wykorzystywane do różnych transakcji finansowych, w tym do płatności podatków.

Oprócz upraszczania całej "papierkowej roboty", program Buenos Aires + ma się skupić na wdrażaniu technologii blockchain w celu zarządzania własną tożsamością, która zgodnie ze słowami Horacio Rodríguez Larreta jest jednym z najbardziej innowacyjnych narzędzi udostępnianych na świecie:

Dzięki aplikacji ludzie będą mogli uwierzytelnić swoją tożsamość cyfrowo, a to pozwoli im mieć dostęp do wszystkich swoich informacji w jednym miejscu, w telefonie [..] Cały ten przepływ informacji, który będzie się gwałtownie zwiększał, będzie chroniony przez technologię blockchain, drugą transformację.

Zgodnie z zapowiedziami, digitalizacja wszystkiego, co tylko się da ma objąć także płatności dotyczące podatków. Jak podkreślił szef rządu Buenos Aires, te zmiany nie oznaczają, że miasto będzie trzymało kryptowaluty na swoich kontach publicznych, ale, że poprzez umowę z różnymi wirtualnymi portfelami zostanie dodana nowa opcja płatności.

Wszystkie zmiany dotyczą na razie tylko stolicy kraju, jednak mają potencjał rozprzestrzenienia się na cały kraj, a ich głównym celem jest poprawa życia i wygody wszystkich Argentyńczyków.

 

Popularne