. . .

Sorare z finansowaniem 680 mln USD na rozwój portfolio sportowych NFT

Wlad   2021-09-22 13:09

Największa platforma piłkarska w świecie krypto wzięła udział w rundzie finansowania Serii B poprowadzonej przez SoftBank. Sorare uzyskała finansowanie rzędu 680 mln USD, które przeznaczyć zamierza na rozbudowanie swojego sportowego portfolio tokenów NFT. Tym samym wycena platformy osiągnęła już 4,3 mld USD.

Finansowanie

Japoński gigant w dziedzinie technologii finansowych, SoftBank, organizował niedawno rundę finansowania Serii B. W ramach tej akcji, platforma piłkarskich tokenów NFT, Sorare, uzyskała fundusz w wysokości 680 mln USD. Zgodnie z doniesieniami firmy, pieniądze mają przysłużyć się rozwojowi nowych tokenów NFT. Platforma chce poszerzyć swoje piłkarskie portfolio dzięki współpracy z kolejnymi ligami i związkami sportowymi.

Na początku września Sorare potwierdziło rozpoczęcie współpracy z hiszpańską dywizją piłkarską La Liga. Do tej pory platforma pracowała już z kilkoma największymi klubami z topowych europejskich lig piłkarskich. Wystarczy wspomnieć Paris Saint-Germain, Liverpool czy Juventus. Obecnie Sorare planuje również dywersyfikację swojej oferty NFT, by wejść na rynek innych dyscyplin sportowych.

Runda finansowania została poprowadzona przez SoftBank, zaś w zbiórce wzięli udział obecni inwestorzy i znani aniołowie biznesu. Firmy Benchmark, Accel oraz Headline stale współpracują z platformą Sorare. Wśród nowych inwestorów warto wymienić Atomico, Bessemer Venture Partners, D1 Capital, Eurazeo, IVP i LionTree.

Poprzednie finansowanie za pośrednictwem SoftBanku miało odbyć się w lipcu bieżącego roku. Środki w wysokości 532 mln USD ostatecznie nie trafiły wtedy na konto Sorare. CEO platformy, Nicolas Julia, odmówił funduszu powołując się na ich napędzanie poufnymi informacjami.

Sorare celuje w nowe rynki i możliwości rozwoju swojego portfolio sportowych tokenów NFT. Czy wśród nich pojawią się też NFT amerykańskiej ligi futbolowej NFL? Anonimowe źródła podają, że szefowie ligi zabronili clubom współpracę w zakresie blockchainu i aktywów cyfrowych. Blokada ta jest na chwilę obecną bezterminowa, co może skutkować zmianą stanowiska włodarzy NFL w niedalekiej przyszłości.

Popularne