. . .
Sorare

Sorare

Fantasy Football

Sorare to oficjalnie licencjonowana gra typu fantasy football, która polega na kolekcjonowaniu kart piłkarzy i braniu udziału w turniejach. Gra działa na rozwiązaniu warstwy drugiej Ethereum o nazwie StarkWare.

Celem gry jest stworzenie najlepszego zespołu składającego się z pięciu kart reprezentujących profesjonalnych piłkarzy.

Najlepsza drużyna w każdym turnieju to ta, która zakończy turniej z największą liczbą punktów. Punkty drużyny to suma punktów każdego z graczy. Są one przyznawane na podstawie rzeczywistych wyników piłkarzy podczas trwania wirtualnej zabawy. Na wyniki składają się strzelone bramki, asysty, czyste konta, kartki itd.

Sorare turniej

Turnieje dzielą się na różne ligi i dywizje. Aby wziąć udział należy zgłosić soją drużynę. Głównymi nagrodami są rzadkie karty piłkarzy, którymi możemy ulepszać nasz zespół lub sprzedać je na rynku.

Każda karta piłkarza to NFT, którego jesteśmy właścicielem i możemy z nimi robić co chcemy. Karty nabywa się na rynku, a także zdobywa w turniejach, lub w ramach wykonywania zadań. Te rzadsze posiadają lepsze bonusy, które zwiększają punktację zawodnika. Dodatkowo każda biorąca udział w turnieju karta zdobywa doświadczenie, które także wpływa na wynik. 

Występują cztery typy kart: Limitowane (maksymalnie 1000 sztuk na sezon), Rzadkie (100 sztuk na sezon), Bardzo Rzadkie (10 sztuk na sezon) i Unikalne (1 sztuka na sezon).

Sorare rynek

Jak zacząć grę w Sorare?

Sorare jest jedną z łatwiejszych do zrozumienia gier play-to-earn, w której nie pogubią się nawet osoby niemające styczności z blockchainem. 

Operacje na koncie nie wymagają podłączenia, ani nawet posiadania portfela Ethereum, ponieważ ETH można nabyć poprzez integrację gry z Ramp. Trzeba pamiętać, że można połączyć MetaMask, jednak ETH i tak należy zdeponować na nowy adres utworzony po rejestracji, ze względu na używanie przez grę rozwiązania L2, które sprawia, że opłaty za każdą transakcję (oprócz depozytu) są znacznie niższe.

Rejestracja jest prosta i cały czas użytkownik jest "prowadzony za rękę". Do założenia konta można użyć konta Google. Należy to zrobić na oficjalnej stornie gry sorare.com. Nie trzeba ściągać żadnych aplikacji, Sorare działa w przeglądarce.

Każdy nowy gracz otrzymuje kilka kart na start, oczywiście te najczęściej spotykane, niemające wielkiej wartości. Jednak aby brać udział w turnieju należy nabyć jedną kartę z rynku, co może kosztować kilka, lub kilkanaście dolarów. 

Jeśli użyjesz tego linku do rejestracji to po zakupie 5 kart na rynku Sorare (w New Card Auctions) otrzymasz 1 kartę o rzadkości Limitowanej gratis.

Gra

W menu gry mamy do dyspozycji 3 główne pozycje w menu: Market, Play i My Club. Jest również Help, ale tego raczej nie trzeba wyjaśniać.

Na rynku (Market) możemy kupować karty w dwóch kategoriach New Card Auctions, czyli nowe karty w aukcjach oraz Manager Sales, które przedstawia oferty innych graczy.

W dziale Play znajdziemy aktualne turnieje, do których możemy zapisać naszą drużynę. Po kliknięciu danego zakresu dat wybieramy ligę i zgłaszamy drużynę.

W dziale My Club znajdziemy szczegóły naszej drużyny.

 

Wspierane kryptowaluty
Popularne