. . .

Samsung otworzył sklep 837 w ramach Decentraland

Wlad   2022-01-07 08:36

Metawersum kursi kolejnych gigantów technologicznych. Tym razem koreańska firma Samsung postanowiła wejść w świat nowoczesnych mediów zdecentralizowanych. Jeden z największych producentów elektroniki na świecie otworzył wirtualną wersję sklepu 837 na platformie Decentraland. Najbardziej rozpoznawalny budynek Samsunga będzie jednak dostępny w metaversie przez ograniczony okres czasu.

Samsung 837X
Samsung 837X

Uściślijmy, że współpracę z Decentraland rozpoczęła amerykańska gałąź działalności, a mianowicie Samsung Electronics America. Platforma rzeczywistości wirtualnej oparta na Ethereum będzie gościć flagowy sklep 837 w wersji cyfrowej.

Ten najbardziej rozpoznawalny budynek Samsunga znajduje się na nowojorskim Manhattanie. Jego wirtualna wersja w Decentraland nosi nazwę 837X. Warto podkreślić, że użytkownicy sieci mają do niej dostęp tylko przez limitowany okres.

Firma Samsung wyznała w oficjalnym oświadczeniu, że jest to „jedna z największych markowych akcji tego typu w historii Decentraland”. Sklep oferuje uczestnikom platformy cyfrowe przygody poprzez projekt „Connectivity Theater and Sustainability Forest”. Będzie miała miejsce również celebracja muzyczna, która odbędzie się w ramach „Customization Stage”.

Platforma w dniach 5-8 stycznia pokazuje najnowsze wiadomości z obozu Samsunga. Na specjalnej działce pojawią się miliony wirtualnych drzew, które mają zapewnić użytkownikom mityczne doświadczenia.

Ma to znaczenie o tyle, że Samsung przyczynia się także do sadzenia drzew w świecie realnym. Współpracując z platformą Veritree (opartą na Cardano), koreański gigant technologiczny zamierza w bieżącym kwartale zasadzić 2 miliony drzew na Madagaskarze.

Dzięki Veritree, użytkownicy mogą przekazać 15 lub więcej tokenów Cardano (ADA), by otrzymać limitowane tokeny. Za każdą wymienioną monetę, firma sadzi później jedno drzewo. Z kolei specjalne tokeny-nagrody uczestnicy będą mogli wymienić na unikatowe NFT.

Z kolei Samsung zdaje się być coraz bardziej zainteresowany tokenami NFT i przestrzenią metaverse. Firma ogłosiła niedawno zamiar wprowadzenia nowych smart TV, które pozwolą na zakup NFT. Spółka Samsung Next wspiera też startupy NFT, jak Sky Mavis (twórcy Axie Infinity), Dapper Labs czy Forte.

Popularne