. . .

Prezesi firm związanych z krypto zawitali w Kongresie USA i zostali ciepło przyjęci

Wlad   2021-12-09 10:16

Członkowie amerykańskiego Kongresu gościli szefów firm kryptowalutowych. Podczas przesłuchania jednej z komisji politycy przyjęli pozytywny ton wobec zaproszonych gości. Skąd taka nagła zmiana nastawienia wobec przedstawicieli branży krypto i co to może oznaczać?

Waszyngton

Do Kongresu Stanów Zjednoczonych zaproszeni zostali CEO firm Coinbase, Circle, FTX oraz trzech innych przedsiębiorstw. Spotkanie z kongresmenami miało miejsce w środę, 8 grudnia. Każde wydarzenie tego typu wywoływało spore oburzenie w przeszłości. Tym razem jednak, szefowie krypto zostali ciepło przyjęci.

Spotkanie trwało około pięciu godzin, podczas których przedstawiciele branży kryptowalutowej opowiadali o rosnącym znaczeniu krypto. Choć zwykle poruszano w całości tematy przestępczego wykorzystania Bitcoina, w środę Kongres zainteresowany był bezpieczeństwem aktywów cyfrowych. Jednym z głównych tematów było również wykorzystanie krypto do rozwoju sektora finansowego.

Kongresmen Anthony Gonzalez stwierdził, że „Web3 może wzmacniać każdego”. Wraz z innymi, wielokrotnie powoływał się na perspektywę utraty innowacji wynikających z krypto w USA. Powiązał ten problem z uciążliwymi regulacjami, a także dopytywał, czy bardziej spójna polityka rządu pozwoliłaby na rozwój branży.

Przedstawiciele sektora kryptowalutowego wyrazili aprobatę, wzywając Kongres do wyjaśnienia nakładających się jurysdykcji agencji SEC i CFTC. Proszono również o wprowadzenie firm pokroju Circle do istniejącego systemu bankowego. Przedsiębiorstwo to wyemitowało w końcu ponad 30 mld USD w stablecoinach.

Obie strony spotkania przyznały, że nawet sąsiednia Kanada przyzwoliła na korzystanie z produktów takich, jak Bitcoin ETF. Stany Zjednoczone wciąż nie godzą się na ich użytkowanie.

Kryptowalutowi CEO podkreślali, że często nie otrzymują klarownych odpowiedzi na pytania o zniesienie zakazu wykorzystania pewnych instrumentów. Z kolei niektórzy Demokraci z Kongresu dopytywali o spory ślad węglowy wynikający z kopania Bitcoina. Zastanawiano się również, czy BTC ma potencjał obalić dolara w roli światowej waluty rezerwowej.

Pomimo pewnych obaw, nawet demokratyczni kongresmeni przyznali, że portfele krypto mogą zapewnić tańsze alternatywy dla aktualnego systemu bakowego. Ostateczne rezultaty środowego spotkania nie są jeszcze jasne, choć niektórzy przedstawiciele Kongresu wyrazili chęć wsparcia regulacji kryptowalutowych i całej branży.

Popularne