. . .

Pogoda na blockchainie? Chainlink i AccuWeather łączą siły

Wlad   2021-08-05 07:50

Znana aplikacja pogodowa AccuWeather ogłosiła podjęcie współpracy z projektem Oracle Chainlink. Efektem wspólnych działań obu platform ma być przekazywanie danych z AccuWeather bezpośrednio do smart kontraktów. Na czym dokładnie ma polegać zjednoczony projekt tych dwóch firm?

chmury

Firma AccuWeather, która powstała w 1962 roku, jest jednym z wiodących globalnych serwisów pogodowych. Z kolei Chainlink dostarcza technologie open-source mające na celu rozwiązanie kwestii łączności smart kontraktów z zewnętrznymi bazami danych. Współpraca obu projektów ma przynieść nowoczesne rozwiązana w dziedzinie gromadzenia danych na blockchainie.

Chainlink

Możliwości połączenia danych pogodowych AccuWeather z łańcuchami bloków ma dla firmy kluczowe znaczenie. Ma to pomóc w obsłudze nowych smart kontraktów, które powstają na blockchainie z myślą o branży pogodowej. Kontrakty te działają jak aplikacje oparte na danych, które automatyzują procesy wyceny produktów czy rozliczania umów. Stąd też programiści potrzebują najwyższej klasy danych AccuWeather, by zapewniać reprezentatywne wyniki działań.

Kurt Fulepp, dyrektor ds. globalnych produktów firmy AccuWeather, tak skomentował współpracę z Chainlink:

Innowacje są w DNA AccuWeather, a integracja Chainlink przedstawia nowy sposób, w jaki dostarczamy najlepsze w swojej klasie produkty użytkownikom i konsumentom w ramach zróżnicowanej i rosnącej liczby platform i przestrzeni.

Jaki jest praktyczny sens współpracy Chainlink i AccuWeather?

Firma AccuWeather wskazuje na narastające skutki zmian klimatycznych, w dobie których ważne jest wsparcie rozwoju nowych produktów. Mają one zapewniać użytkownikom narzędzia finansowe do zabezpieczenia się przed nieprzewidywanymi zagrożeniami pogodowymi. 

Pomysły na integrację smart kontraktów w tym zakresie dotyczą chociażby parametrycznego ubezpieczenia upraw przed klęskami naturalnymi. Współpraca ma także obejmować rynki prognozowania pogody w celu zabezpieczenia się przed kolejnymi suszami lub wzrostem poziomu wód. Do tego dochodzi automatyzacja łańcucha dostaw, zmieniającego się dynamicznie pod wpływem zmian pogody. Wreszcie, pojawią się też nowatorskie grafiki oparte na NFT, które zmieniać się będą w zależności od aktualnych warunków pogodowych.

AccuWeather od kilku lat udostępnia zbiory danych małym i dużym firmom, które wykorzystują informacje do badań ekonomicznych. Przedsiębiorstwo pogodowe dostrzega zależność między zmianami pogody a życiem ludzi. Przeniesienie danych na blockchain ma zatem usprawnić możliwości korzystania z danych AccuWeather pod kątem ochrony przed niekorzystną pogodą.

Wybór Chainlink, jako dostawcy rozwiązań dla baz danych pogodowych, wydaje się oczywisty. Platforma ma doświadczenie z aplikacjami Arbol i Etherisc, które służą do parametrycznych ubezpieczeń upraw w oparciu o pogodę. Węzeł AccuWeather ma zapewniać integralność danych, kompatybilność z blockchainem, dostęp do nowych potencjalnych konsumentów, a także zwiększone bezpieczeństwo.

Popularne