. . .

PayPal potwierdza chęć wprowadzenia własnego stablecoina

Wlad   2022-01-08 22:06

Pewien deweloper odkrył w kodzie źródłowym PayPala zmianę, która sugerować mogła eksperymenty platformy ze stablecoinem. Jeden z największych operatorów portfela elektronicznego na świecie potwierdził te doniesienia. Po niedawnej akceptacji płatności Bitcoinem, aktualnie prowadzone są badania pod kątem wprowadzenia własnego stablecoina.

PayPal

Długie lata uważano, że kryptowaluty stanowią zagrożenie dla scentralizowanych płatności. Analitycy podkreślali, że szeroka adaptacja krypto może potencjalnie oferować tańsze transakcje i odsunięcie pośredników finansowych.

Okazuje się jednak, że szeroko znani pośrednicy płatności coraz chętniej przyglądają się możliwościom wynikającym z aktywów cyfrowych. Do najbardziej odważnych zaliczyć można markę PayPal.

W wywiadzie udzielonym Bloombergowi, szefostwo PayPala potwierdziło, że aktualnie prowadzi prace nad stablecoinem. Informacja ta została wywołana odkryciem przez dewelopera języka dotyczącego monety w swojej aplikacji na iPhonie. Okazuje się jednak, że ten kod to część hackatonu i niekoniecznie będzie reprezentował ostateczną wersję produktu.

Przedstawiciel firmy poinformował agencję medialna, że w przypadku chęci wprowadzenia stablecoina, PayPal będzie współpracował szczegółowo z regulatorami.

Warto wspomnieć, że pośrednik płatności coraz odważniej zajmuje się branżą krypto. W 2020 roku platforma wprowadziła możliwość dokonywania przelewów przy pomocy Bitcoina czy Ethereum. Wspierając swoją spółkę-córkę, Venmo, firma stworzyła funkcję „kasy dla krypto”, co pozwala na dogodne płatności za towary i usługi.

PayPal stawia zatem kolejne kroki w kierunku szerszej adaptacji aktywów cyfrowych w swoich produktach. Współpracuje również ze startupem o nazwie Paxos, który odpowiedzialny jest za wydanie stablecoina Pax Dollar (USDP). Jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 1,05 mld USD, choć rok temu wartość była o połowę mniejsza. Dla porównania, kapitalizacja rynkowa Tether (USDT) to dziś 79,2 mld w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem 23,5 mld dolarów.

Z kolei przedsiębiorstwo finansowe PayPal może pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie 220 miliardów. Taka znacząca wartość sprawia, że natywny stablecoin pośrednika płatności mógłby stać się niezwykle cennym aktywem.

Popularne