. . .

Nowa propozycja: Czy niemal 90 mln LUNA zostanie użyte do wybicia UST?

Rafał   2021-10-25 13:28

Założyciel projektu Terra - Do Kwon złożył nową propozycję dotyczącą spalenia aż 88,675,000 LUNA co przełoży się na wybicie niemal 4 miliardów dolarów w UST, które ma zostać przeznaczone na uruchomienie projektu ubezpieczeniowego Ozone.

LUNA spalanie

LUNA jest natywnym tokenem sieci Terra i służy jako zabezpieczenie protokołu oraz wartości stablecoinów działających w tej sieci.

Nowa propozycja pojawiła się już na Agora, gdzie można dyskutować nad nią, a już za 2 dni zostanie poddana głosowaniu. Wszyscy posiadacze LUNA będą mogli zdecydować o tym, jaka przyszłość czeka ogromną pulę społecznościową LUNA.

Zgodnie z aktualizacją Columbus-5, LUNA potrzebna do wybicia stablecoinów jest spalana i nie trafia już do puli społecznościowej, która wraz ze wzrostem wartości natywnego tokena sieci Terra urosła do ogromnych rozmiarów.

Jeśli propozycja przejdzie w takim stanie, aż 88,675,000 LUNA może zostać spalone, a tym samym użyte do wybicia UST potrzebnego do zasilenia Ozone - algorytmicznego protokołu ubezpieczeniowego, który wkrótce zostanie wprowadzony na platformę Terra.

Wartość wybitych UST może wahać się od 3-4 miliardów dolarów.

Dodatkowo w puli zostanie jeszcze 10 mln LUNA, ponieważ jej rozmiar to 98,675,921 LUNA.

Po uruchomieniu Ozone ma zostać utworzona nowa propozycja zostanie uruchomiona, aby sfinansować ją przy użyciu wpływów ze spalenia 88 675 000 LUNA według przyszłych decyzji społeczności.

Warto zaznaczyć, że mimo iż całkowita podaż LUNA znacznie się zmniejszy, tak ilość w obiegu pozostanie nie tknięta, ponieważ LUNA w puli znajdują się poza obiegiem.

Czy to nie za dużo?

Cały proces wybijania ma trwać 2 tygodnie i co 800 bloków ma być spalane 520 000 LUNA w ramach, którego będzie wybite UST. 4, a nawet 3 miliardy dolarów to sporo i cały czas pojawiają się głosy mówiące o tym, że może nie warto spalać aż takiej ilości LUNA w tak krótkim czasie.

Należy pamiętać, że UST wybite w tym procesie nie będzie automatycznie użyte do zasilenia Ozone, ale trafi do puli i to społeczność zdecyduje, ile z tych miliardów trafi do protokołu ubezpieczeniowego.

Ja dodał Do Kwon:

Myślę, że w pewnym momencie rozsądne może być całkowite spalenie UST w puli społeczności. Jest tam po prostu za dużo bogactwa, a w pewnym momencie okaże się to obciążeniem dla całego ekosystemu. Po co angażować się w działalność przedsiębiorczą, skoro można po prostu poprosić o dotację z puli społeczności? Kto cię wtedy pociąga do odpowiedzialności?

Wybite UST nie trafią więc z marszu do obiegu, a w dłuższej perspektywie i tak znaczna większość puli społecznościowej ma zostać spalona. 

Popularne