. . .

No to ruszamy... Moonbeam wchodzi na giełdy

Rafał   2022-01-11 10:43

Pierwszy z 4 zwycięzców aukcji na Polkadot, którzy uruchomili swoje sieci dopiero po wygranej (CLV już był na giełdach), rozpoczyna swoje właściwe działanie. Mowa o Moonbeam i jego natywnym tokenie GLMR. Od około 11:00 będzie dostępny na największych giełdach. Jak odebrać nagrody z crowdloans, używać Moonbeam i co to oznacza dla Polkadot?

start moonbeam

Moonbeam jest kompatybilnym z EVM łańcuchem bloków Layer 1, podobnym w swoim działaniu do Ethereum. Programiści mogą na nim tworzyć smart kontrakty, co wiąże się z możliwością uruchamiania tokenów, zdecentralizowanych aplikacji, czy NFT. Największą zaletą Moonbeam, oprócz tego, że jest tani w obsłudze i już przed startem posiada ogromny ekosystem, jest przede wszystkim to, że należy do wielołańcuchowej sieci Polkadot. Po więcej informacji zapraszamy tutaj:

co to moonbeam

Moonbeam to drugi zwycięzca aukcji Polkadot. Projekt zebrał od 200 tys. osób (!) ponad 35 mln DOT i taką też kwotę zablokowano na niemal 2 lata.

Już dziś - 11 stycznia - natywny token platformy wejdzie na giełdy, a sieć rozpocznie swoje właściwe, zdecentralizowane działanie. Pierwsza z nich - KuCoin - zapowiedziała GLMR już wczoraj, a Binance ogłosiło dziś, że handel rozpocznie się około 17:00 czasu polskiego.

Start Moonbeam i Polkadot

Sieć wchodzi dziś w ostatnią fazę. To najważniejszy kamień milowy dla użytkowników. Dzisiejsza aktualizacja oznacza usunięcie Sudo (klucz administratora) i przekaże kontrolę nad siecią posiadaczom tokenów. Dodatkowo zostaną włączone transfery salda, które pozwolą na staking i rozpoczęcie odbierania nagród z crowdloan oraz EVM. 

Po uchwaleniu wniosku dotyczącego transferów i EVM, użytkownicy końcowi i programiści będą mieli dostęp do pełnej funkcjonalności Moonbeam.

To wszystko oznacza, że pierwszy projekt ekosystemu Polkadot rozpoczyna dziś swoje działanie. Oczywiście wiele projektów już działa, jednak głównie samodzielnie i bez wykorzystywania Relay Chain dla swojego bezpieczeństwa.

Więcej o Polkadot oczywiście na Blokpres:

co to polkadot

Jest to ogromne i absolutnie kluczowe wydarzenie i o ile niekoniecznie odbije się na cenie DOT (zwłaszcza w tych warunkach) tak długoterminowo, to jest właśnie prawdziwy początek budowy wielołańcuchowego ekosystemu Polkadot, a GLMR jest bardzo oczekiwanym tokenem na rynku.

Jak odebrać nagrody z crowdloans i używać sieci Moonbeam?

Przy udziale w sposób bezpośredni, czyli przez platformę Moonbeam swoje nagrody można odebrać na stronie https://apps.moonbeam.network/

Podczas przełączenia się na sieć Moonbeam MetaMask automatycznie doda nową sieć. Nagrody będą przekazane na adres podany podczas udziału w zbiórce.

Jeśli braliście udział przez giełdy, to właśnie na nich powinniście otrzymać swoje nagrody. Odbiór nagród po udziale z wykorzystaniem innych platform należy kierować się krokami podanymi na oficjalnych stronach i poradnikach. Parallel ogłosił, że nagrody zostaną rozdystrybuowane dopiero za tydzień.

Aby używać sieci Moonbeam należy dodać ją do MetaMask poprzez oficjalnie podawane dane:

Network Name    Moonbeam
RPC URL    https://rpc.api.moonbeam.network
ChainID    1284 (hex: 0x504)
Symbol (Optional)    GLMR
Block Explorer (Optional)    https://moonscan.io

Dokładny przewodnik oraz WERYFIKACJA tych danych na oficjalnej stronie - tutaj

Podsumowanie

Moonbeam ruszył z kopyta, a jego początkowa cena sprawiła, że tylko początkowo otrzymane przez inwestorów 30% nagród za udział w crowdloans pokryło cały wkład w DOT. 70% GLMR będzie odblokowywane w czasie 96 tygodni, a całe przekazane DOT wróci do użytkowników po okresie najmu. 

Teraz czas na budowanie i rozwój, choć akurat o to w przypadku Moonbeam martwić się nie trzeba.

W artykule
Moonbeam logo
Moonbeam glmr
0,70
-3,10%
KuCoin
KuCoin to jedna z największych giełd kryptowalut na rynku. Oferuje ponad 700 tokenów, wiele możliwości handlu, staking, a także mnogość innych opcji uczestniczenia w rozległym ekosystemie krypto.
Binance
Giełda kryptowalut
Polkadot logo
Polkadot dot
18,44
-1,21%
Popularne