. . .

Morgan Stanley podwoił swoją ekspozycję na BTC

Wlad   2021-09-29 16:21

Bank inwestycyjny Morgan Stanley zwiększył ekspozycję firmy na Bitcoina w ramach funduszu powierniczego Greyscale. Informacje te zostały przekazane do mediów w oparciu o najnowsze dokumenty Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Banki

Jeszcze niedawno jeden z największych światowych banków inwestycyjnych był nastawiony wrogo do kryptowalut i aktywów cyfrowych. Mowa o Morgan Stanley, który właśnie zwiększył swoją ekspozycję na wiodącą walutę cyfrową – Bitcoin. Wnioski te płyną z najnowszych danych przekazanych na ręce SEC z banku.

Zgodnie z dokumentami, bank inwestycyjny Morgan Stanley dokonał większego zakupu akcji Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Tym samym firma ponad dwukrotnie zwiększyła posiadane udziały, które kupiła w kwietniu bieżącego roku (dokładnie o 105%).

Dokumenty ujawniły też, ile dokładnie akcji jest obecnie w rękach Morgan Stanley Europe Opportunity Fund, jednego z funduszy banku. Ta gałąź działalności firmy jest obecnie właścicielem ponad 58 000 akcji GBTC na dzień 31 lipca.

Warto podkreślić, że ówczesna wartość giełdowa akcji GBTC wynosiła 34,28 USD. Wynika z tego, że bank Morgan Stanley wydał w sumie około 2 miliony dolarów na inwestycję w swoją nową ekspozycję na Bitcoin.

Poprzedni zakup akcji GBTC osiągnął liczbę 28 298 udziałów. Inwestycja miała miejsce w kwietniu i była wówczas wyceniana na około 1,3 mld USD.

Bank inwestycyjny już wcześniej zapowiadał potencjalne zwiększenie ekspozycji na aktywa cyfrowe. Co więcej, ujawnił również zamiary współpracy z Bitcoinem w ramach swoich 12 funduszy inwestycyjnych za pomocą kontraktów futures. Rozliczane miały być poprzez usługi Greyscale i przy pomocy gotówki.

Wśród funduszy Morgan Stanley warto wyróżnić Europe Opportunity Fund, który ma inwestować w „ugruntowane i wschodzące” firmy europejskie. Fundusz będzie starał się maksymalizować zyski poprzez inwestycje w „niedowartościowane” projekty.

Bank przeprowadza również rundę inwestycyjną w Securitize o wartości 48 mln USD, co tylko zwiększa otwarcie się Morgan Stanley na kryptowaluty.

Popularne