. . .

Moralis zbiera 11.5 mln euro w rundzie finansowania seed

Rafał   2021-10-29 08:52

Moralis, platforma programistyczna nowej generacji, założona przez popularnego twórcę YouTube Ivana Liljeqvist (Ivan on Tech), zebrała 11,5 miliona euro w rundzie finansowania seed prowadzonej przez EQT Ventures.

moralis seed

Firma Moralis, z siedzibą w Sztokholmie, ogłosiła dzisiaj, że zebrała 11,5 miliona euro w rundzie prowadzonej przez EQT Ventures. Moralis został założony przez Ivana Liljeqvista (CEO) i Filipa Martinssona (COO) w 2020 roku i działa od czerwca 2021 roku.

Moralis oferuje unikalną, kompleksową platformę do tworzenia aplikacji blockchain. Ponieważ Moralis zapewnia dostęp do w pełni zarządzanej, nieskończenie skalowalnej infrastruktury backend, programiści mogą skupić się na rozwoju frontend.

Ivan Liljeqvist skomentował:

To niesamowite, widzieć tak pozytywną reakcję na Moralis. Adopcja Moralis rośnie, a od czasu naszej premiery zaledwie kilka miesięcy temu, zgromadziliśmy już ponad 50 000 programistów. To przytłaczające zainteresowanie Moralis ze strony szerszej społeczności blockchain wyraźnie podkreśla istniejące problemy z tradycyjnym rozwojem blockchain oraz to, jak bardzo potrzebna jest platforma programistyczna, taka jak Moralis.

Runda prowadzona przez EQT Ventures, pozwoli Moralis jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój dApps. Moralis wykorzysta zebrane fundusze na nowe zatrudnienia i dalszy rozwój produktów.

Ivan Liljeqvist swoją popularność zyskał tworząc kanał na YouTube, na którym przedstawiał nie tylko informacje dotyczące stanu rynku kryptowalut, ale również techniczną stronę krypto. Jego kanał zbliża się do 500 tys. subskrypcji. 

Założył także popularną akademię Ivan on Tech Academy, która zmieniła swoją nazwę na Moralis Academy, w której kilku doświadczonych programistów uczy zarówno podstaw Bitcoina, jak i zaawansowanego programowania w różnych językach.

Popularne