. . .

MoneyGram, Stellar i Circle łączą siły – płatności oparte na blockchainie już wkrótce

Wlad   2021-10-07 10:57

Międzynarodowy pośrednik płatności MoneyGram ogłosił rozpoczęcie zakrojonej na szeroką skalę współpracy z firmą Circle oraz Stellar. Wspólnie przedsiębiorstwa mają przygotować możliwości płatnicze oparte na blockchainie. Wersja pilotażowa ma się ukazać przed końcem bieżącego roku, zaś na rynek nowa oferta wejdzie już w roku 2022.

Stellar
Siedziba Stellar Development Foundation

MoneyGram od wielu lat oferuje tradycyjne metody płatności elektronicznych. Nawiązując współpracę z firmą Stellar, ma zamiar stworzyć nowoczesne sposoby płatności opartych na blockchainie. Trzecim filarem współpracy stanie się przedsiębiorstwo Circle. To właśnie jej stablecoin USDC ma być wykorzystany przy płatnościach elektronicznych.

Krok po kroku współpracujące ze sobą firmy mają przedstawiać swoje nowe rozwiązania użytkownikom międzynarodowym. Do końca roku mają odbyć się testy i pilotaż nowego sposobu płatności. W 2022 roku stopniowo będzie on adaptowany i udostępniany ponad 150 milionom korzystających z MoneyGram osób.

Do tej pory platforma MoneyGram współpracowała z inną firmą kryptowalutową, a mianowicie Ripple. Jednakże w związku z oskarżeniami SEC, wspólny projekt tych dwu nie dojdzie do skutku.

CEO MoneyGram, Alex Holmes, uważa współpracę ze Stellar za zupełnie nowy rozdział w działalności firmy. Jego zdaniem platforma blockchainowa lepiej rozumie potrzeby indywidualnych klientów. Projekt, nad którym pośrednik płatności pracował wcześniej z Ripple miał mieć o wiele węższe znaczenie dla rynku.

Warto dodać, że tradycyjne banki zwykle nie chcą wspierać projektów kryptowalutowych. Tymczasem, United Texas Bank, który stanie się bankiem rozliczeniowym pomiędzy MoneyGram i Circle, wykazuje się bardziej postępowym podejściem. Sam będzie z resztą czerpać korzyści majątkowe z tej szeroko zakrojonej współpracy. Holmes jest dobrej myśli, mówiąc, że „United Texas to uznany bank, który koncentruje się na możliwościach w sferze krypto”.

Firma Circle, podobnie jak Ripple, również otrzymała wezwanie do SEC. Szef MoneyGram twierdzi jednak, że „przywykł do regulacji”, zaś z powodu rozwoju krypto „regulatorzy chcą nadrobić straty”.

Popularne