. . .

Mimo bessy inwestycje w kryptowaluty nie ustają

Rafał avatar
Rafał   2022-07-12 16:40

Bessa przekłada się na ceny kryptowalut, jednak nie na ocenę ich potencjału przez inwestorów, a strumień pieniędzy nie przestaje płynąć. Tylko dziś ogłoszono dwie zbiórki kapitału i jeden nowy fundusz. Ich łączna wartość to ponad 600 mln USD.

Kryptowaluty inwestycje

Mimo bessy, która potrafiła dosłownie zniszczyć kilka projektów i funduszy, te lepiej zarządzające kapitałem nie wyglądają jakby miały się wycofywać, wręcz przeciwnie. 

Dzisiaj firma inwestycyjna Multicoin Capital znana ze wsparcia wielu projektów Web3 i DeFi,  ogłosiła swój trzeci fundusz o wartości 430 milionów dolarów, który chce przeznaczyć na nowe inwestycje.

Multicoin planuje wykorzystać fundusz do inwestycji w projekty, które pasują do tezy inwestycyjnej „dowód pracy fizycznej”.

Kolejna dzisiejsza zapowiedź, to Animoca Brands, która nie tylko zebrała kolejne 75 mld USD, ale co ważniejsze zrobiła to przy wyższej wycenie niż rok temu. W zeszłym roku firma zebrała 300 mln USD przy wycenie 5 mld USD, natomiast dziś ta podskoczyła do 5.9 mld USD.

Jak powiedział prezes i współzałożyciel firmy, Yat Siu:

Prawa własności cyfrowej reprezentują definiującą społeczeństwo zmianę pokoleniową, która wpływa na wszystkich w Internecie i przygotuje grunt pod pojawienie się otwartego metawersum

Animoca

Animoca Brands to lider inwestycji na rynku gier blockchain i projektów NFT, odpowiedzialny również za tworzenie kilku, z których najważniejszym jest Sandbox.

Ostatni na liście dzisiejszych ogłoszeń jest Safe, który pochwalił się zebraniem 100 mln USD od ponad 60 osób i firm.

Po pomyślnym głosowaniu społeczności za odłączeniem się od Gnosis projektu Gnosis Safe, ten zmienił nazwę na Safe i ogłosił strategiczną rundę w wysokości 100 milionów dolarów kierowaną przez 1kx.

Safe, to platforma do zarządzania aktywami cyfrowymi w Ethereum, która pozwala dostosowywać sposób zarządzania osobistymi aktywami, z opcją wymagania wielu urządzeń do potwierdzania transakcji, udostępnia mechanizmy odzyskiwania i dziedziczenia oraz zapewnia lepsze doświadczenie transakcyjne.

W zbiórkę funduszy zaangażowały się nie tylko fundusze, ale także znane w świcie kryptowalut indywidualności.

 

Mimo trwającej na rynku "czystki" zdecydowanie źle zarządzających kapitałem funduszy i platform, zainteresowanie inwestycjami w sektor kryptowalut nie maleje, a adopcja rozwiązań blockchain postępuje. Co to oznacza dla przyszłości rynku? Każdy musi ocenić to sam.

 

Popularne