. . .

Felix Capital pozyskuje 600 milionów dolarów na zwiększenie inwestycji w Web3

Rafał avatar
Rafał   2022-06-09 15:01

Felix Capital jako firma venture capital dla „klasy kreatywnej”, pozyskał nowe fundusze, które pozwolą zwiększyć koncentracje na inwestycjach w Web3 i kryptowaluty.

Pieniądze VC

Londyńska firma VC dla ma teraz w zarządzaniu aktywa o wartości 1,2 miliarda dolarów. Cel nowej zbiórki funduszy ustalono na 500 milionów dolarów, które jednak zostały przekroczone o 20% do zebranej kwoty 600 mln.

„Rozszerzamy nasze obszary zainteresowań, planując zwiększyć naszą ekspozycję na Web3, nową platformę kreatywności, społeczności i oczywiście przedsiębiorczości” – czytamy w ogłoszeniu Felix Capital.

W rozmowie z Forbes Frederic Court, założyciel i partner inwestycyjny Felix Capital, wspomniał, że firma aktywnie poszukuje inwestycji w co najmniej „25 firm” w Europie i Ameryce Północnej.

Jeśli chodzi o ekspozycję na kryptowaluty, firma zainwestowała już w kilka produktów związanych z tym rynkiem, w tym firmę produkującą portfel sprzętowy Ledger, platformę fantasy football opartą na NFT Sorare oraz Lightspark, firmę zajmującą się Lightning Network.

źródło: Decrypt

Popularne