. . .

Nexo uruchamia Nexo Ventures

Rafał avatar
Rafał   2022-03-23 13:03

Nexo, wiodąca regulowana instytucja zajmująca się aktywami cyfrowymi, ogłosiła dzisiaj uruchomienie Nexo Ventures, wewnętrznego funduszu inwestycyjnego i przejęć skoncentrowanego na sieci Web3.

Nexo ventures
Grafika: Nexo.io

Nexo Ventures jest zaangażowane w przyspieszenie rozwoju oraz adopcji technologii blockchain i zainwestuje 150 milionów dolarów w szeroką gamę projektów detalicznych i instytucjonalnych na wczesnym etapie.

Nexo Ventures skupi się na pięciu kluczowych obszarach inwestycji:

  • Web3
  • Innowacje DeFi
  • Metaverse, NFT i GameFi
  • Płatności i infrastruktura handlowa
  • Rozwiązania prawne

Nexo Ventures poprowadzi Tatiana Metodieva, która powiedziała:

W Nexo wierzymy, że technologia blockchain zmieni sposób, w jaki łączymy się i korzystamy z usług finansowych... Naszą misją jest wspieranie przedsiębiorców, którzy pomagają popchnąć kryptowalutową rewolucję do przodu. Nexo Ventures ma na celu ciągłą adopcję zasobów cyfrowych i ekspansję ekosystemu Web3

Nexo Ventures został zrodzony z ekosystemu zasobów cyfrowych i oferuje dostęp do szerokiej wiedzy specjalistycznej i zasobów rozwojowych w zakresie FinTech.

Startupy otrzymają integrację z podstawowymi produktami i usługami Nexo w celu optymalnego wdrożenia modelu biznesowego i szerokie wsparcie marketingowe oraz społecznościowe. Dodatkowo mogą liczyć na rezerwę płynności dla protokołów .


Zespół inwestycyjny Nexo, prowadzący do uruchomienia Nexo Ventures, dokonał kluczowych inwestycji w następujące projekty ekosystemu zasobów cyfrowych, między innymi: 1inch, BCB Group, BlockFills, Bware Labs, Interlay, Mizar, Qredo, Rain, Texture Capital, The TIE i Protokół zysku.

Nexo jest liderem w MetaFi, a w grudniu 2021 roku, dzięki partnerstwu z Three Arrows Capital, stał się pierwszym pożyczkodawcą, który zaakceptował NFT jako zabezpieczenie pożyczek.

Oficjalna publikacja>>

Popularne