. . .

Fractal zbiera 35 mln USD

Rafał avatar
Rafał   2022-04-02 11:37

Platforma NFT, na której gracze mogą odkrywać, kupować i sprzedawać NFT, założona przez Justina Kan, współzałożyciela Twitch właśnie ogłosiła zebranie 35 mln USD w rundzie finansowania.

fractal
grafika: fractal.medium.com

Współzałożyciel Twitch, największej platformy streamingowej, która zrewolucjonizowała rynek gier i to, jak ten rynek jest odbierany ,wierzy że NFT będą miały jeszcze większy wpływ na branżę gier w dłuższej perspektywie.

Jego nowy start-up z branży NFT zebrał 35 milionów dolarów od czołówki inwestorów rynku kryptowalut. Środki mają zostać przeznaczone na stworzenie "najlepszego produktu dla graczy, którzy chcą budować wokół blockchain i przekształcać swoje gry w prawdziwie otwarte gospodarki".

W gronie firm, które wyłożyły miliony na wsparcie rozwoju platformy Fractal znaleźli się Andreessen Horowitz, Solana Ventures, Coinbase i Animoca Brands.

Fractal działa na blockchainie Solana i współpracuje z grami opartymi na tym właśnie łańcuchu. W lutym został uruchomiony Fractal Launchpad, który walczy z oszustami w świecie NFT budując zaufany rynek dla najlepszych gier blockchain i pełnoprawnych tytułów AAA. Do tej pory platforma startowa zaakceptowała tylko 5% zgłoszeń.

Mimo że wielu graczy nadal nie chce NFT w swoich ulubionych tytułach, a kolejne firmy są krytykowane za chęci ich wprowadzenia, tak wydaje się to nieuniknionym krokiem naprzód. Coraz więcej firm i projektów decyduje się na podjęcie próby implementacji tokenów niezamiennych w swoich grach nawet mimo sporego sprzeciwu społeczności graczy.

Popularne