. . .

Powstał największy na świecie fundusz kryptowalutowy o wartości 2,2 mld USD

Wlad   2021-06-28 10:44

Firma Andreessen Horowitz ogłosiła powstanie potężnego funduszu kryptowalutowego, którego wartość wynosi rekordowe 2,2 mld dolarów. „Crypto Fund III” to wydarzenie bez precedensu zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i całego świata krypto. Wyjaśniamy, co to oznacza dla przyszłości rynku.

VC

Andreessen Horowitz – co to za firma?

Założona w 2009 roku przez Marka Andereessena i Bena Horowitza, firma znana jest pod nazwą a16z. Powstała jako venture capital, czyli działalność zajmująca się średnio- i długoterminowymi inwestycjami w niepubliczne przedsiębiorstwa. Grupa a16z inwestuje przede wszystkim w firmy znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju.

W 2018 roku firma weszła do świata krypto poprzez swoją debiutancką inwestycję o wartości 300 mln dolarów. Po dwóch latach zapadła decyzja o kolejnej inwestycji, tym razem wynoszącej 510 mln USD. Aktualnie Andreessen Horowitz w pełni poświęca się kryptowalutom – stąd też decyzja o utworzeniu rekordowego funduszu o wartości 2,2 mld USD.

Ogłaszając niedawno utworzenie swojego funduszu „Crypto Fund III”, firma a16z ujawniła też szereg szczegółów, dotyczących swojej nowej działalności. Najciekawszą informacją jest nawiązanie współpracy z prominentnym byłym przedstawicielem Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Billem Hinmanem.

Nie ulega wątpliwości, że nowe inwestycje spółki Andreessen Horowitz pobudzą rynek krypto do działania. Tym bardziej po niedawnych spadkach cen Bitcoina i innych aktywów cyfrowych. Zyska na tym sama firma inwestycyjna, której kontrowersyjne działania spowodowały niewielkie trzęsienie ziemi w Dolinie Krzemowej.

Crypto Fund III – na czym ma polegać inwestycja?

Dziś Andereessen Horowitz w pełni ma zamiar poświęcać się kryptowalutom. Spółka ta znana jest jednak w Dolinie Krzemowej z wielu innych inwestycji. Wystarczy wymienić giganta technologicznego – firmę Facebook. Podobnie jak inne fundusze, a16z lokuje pieniądze w imieniu zewnętrznych inwestorów, odpowiednio dystrybuując późniejsze zyski.

Jeśli chodzi o „Crypto Fund III”, jest to największy jak dotychczas program inwestycyjny w historii kryptowalut. W ramach poprzednich funduszy Andereessen Horowitz miały miejsce inwestycje w startupy takie, jak Uniswap, Compound, Dapper, a także Protocol Labs. Czas pokaże, z jakimi „raczkującymi” firmami a16z będzie współpracować na bazie swojego nowego rekordowego funduszu.

Pojawienie się informacji o tak potężnej inwestycji zbiegło się w czasie ze znaczynymi spadkami na rynkach kryptowalut. Gdy cena Bitcoina spada praktycznie dwukrotnie po długotrwałej hossie, a inne aktywa tracą jeszcze bardziej, otwarcie funduszu inwestycyjnego może okazać się zbawienne dla przyszłości rynków krypto.

Spółka Andreessen Horowitz zakłada, że fundusz pozwoli znaleźć nową generację wizjonerskich projektów w świecie kryptowalut. Poprzez inwestycje w najbardziej ekscytujące i niebanalne pomysły, firma chce wspierać działalności na wszystkich etapach rozwoju.

Popularne