. . .

Mike Novogratz na antenie CNBC: Litecoin to nie technologia

Wlad   2021-12-28 09:11

Miliarder i założyciel Galaxy Digital, Mike Novogratz, był niedawno gościem na antenie kanału telewizyjnego CNBC. Podczas wywiadu nie okazywał on szacunku Litecoinowi, który w ostatnich tygodniach przeżywa prawdziwy dołek. Czy w 2022 roku popularna cyfrowa waluta ma szansę odbić?

Litecoin

Podczas rozmowy z Novogratzem, Joe Kernen z CNBC poruszył temat kolejnych kroków rządowych odnośnie makroekonomii amerykańskiej wchodzącej w rok 2022. Założyciel Galaxy Digital uznał, że „wyjątkowy cykl adaptacji krypto” może przełożyć się na utrzymanie obecnej wartości aktywów cyfrowych. Zdaniem miliardera, krypto dalej będzie sobie radzić tak, jak do tej pory.

Innego zdania Novogratz jest natomiast w kontekście kryptowaluty Litecoin. Prowadzący wywiad zaprezentował podczas rozmowy tablicę z kilkoma głównymi aktywami, na której znalazł się Bitcoin, Ether, Litecoin, XRP czy Doge. Zapytany, czy dokonałby na niej jakichś zmian, Novogratz przedstawił swoje negatywne zdanie na temat Litecoina. Stwierdził, że waluta nie angażuje odpowiednio społeczności, a do tego posiada słabe innowacje technologiczne.

Novogratz uznał, że w miejsce Litecoina wolałby promować takie inicjatywy, jak Solana czy też Terra Luna. Uważa on, że obie innowacje wsparte są potężnym zainteresowaniem społecznym. Jak opinie inwestora przekładają się na rzeczywistość tych kryptowalut?
Na początku 2021 roku Litecoin zajmował czwarte miejsce w rankingu CoinMarketCap. Solana była na 112, a Luna Terra na 62 pozycji.

Aktualnie to Solana zajmuje miejsce 5, Terra plasuje się na 9 lokacie, a Litecoin wkrótce może wypaść poza czołową „dwudziestkę”.

Skąd taka nagła zmiana na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy? Okazuje się, że spory wpływ na kiepską formę Litecoina mają problemy z integracją prywatności MimbleWimble. Choć mówiło się o szybkim jej wdrożeniu, wciąż nie jest ona gotowa do publikacji. Ostatni wpis z 3 grudnia głosi, że projekt znajduje się wciąż na etapie naprawy błędów.

Inne raporty wskazują, że opensource’owa kryptowaluta może zacząć lepiej radzić sobie po Nowym Roku. Pożyjemy, zobaczymy.

Popularne