. . .

Ledger ogłasza karty debetowe dla klientów w USA i Europie

Wlad   2021-12-10 08:53

Producent sprzętowych portfeli kryptowalutowych, firma Ledger, ogłosiła wprowadzenie nowego produktu na rynek – Crypto Life. Mają to być związane z krypto karty debetowe dla klientów w USA i wybranych krajach europejskich. Dzięki kartom będzie można otworzyć linię kredytową z wykorzystaniem kryptowaluty w roli zabezpieczenia.

Ledger karta
grafika: www.ledger.com

Znana ze sprzętowych portfeli kryptowalutowych firma Ledger rozwija nowe technologie w swojej niszy. Tym razem zaprezentowano kartę debetową o nazwie Crypto Life. Jej użytkownicy będą mogli korzystać z płatności w ponad 50 milionach sklepów. Tak przynajmniej ogłosili włodarze firmy Ledger w komunikacie prasowym opublikowanym w czwartek, 9 grudnia.

Inicjatywa przedsiębiorstwa to jeden z najświeższych pomysłów w branży krypto, którego celem jest szersza popularyzacja produktów kryptowalutowych. Ważnym motywem jest chęć uruchomienia krypto w roli środka płatniczego, a nie tylko przechowywania wartości.

Posiadacze kart debetowych Crypto Life marki Ledger będą mogli także otworzyć linię kredytową. W ten sposób otrzymają środki finansowe na swoją kartę, które wydadzą używając kryptowaluty w roli zabezpieczenia. Oprocentowanie kredytów ma zaczynać się na poziomie 0%, zaś ostateczna ich wartość zależeć będzie od regionu.

Warto przypomnieć, że firma Ledger uzbierała 380 mln dolarów w ramach przeprowadzonej w tym roku rundy finansowania Serii C. Wówczas mówiło się, że przedsiębiorstwo ma przeznaczyć te środki na rozwój swoich usług.

Kryptowalutowa karta debetowa Crypto Life będzie dostępna dla klientów z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec w pierwszym kwartale 2022. Amerykanie otrzymają do niej dostęp już w kolejnym kwartale przyszłego roku. Karta ma wspierać następujące aktywa cyfrowe: BTC, ETH, USDT, EURT, USDC, XRP, BXX, BCH, a także LTC.

Już teraz użytkownicy mogą zapisywać się na listę oczekujących, by otrzymać Crypto Life w 2022 roku.

Zajmująca się technologiami finansowymi firma Baanx dostarczy sposoby zarządzania, a także całą infrastrukturę dla kart. Czekamy zatem, kiedy Crypto Life pojawi się także w Polsce.

Popularne