. . .

Landon Cassill, kierowca NASCAR, będzie otrzymywał wypłatę tylko w kryptowalutach

Wlad   2021-06-19 10:11

Wyścigi NASCAR w Stanach Zjednoczonych są bardzo popularne. Oczy milionów miłośników sportów motorowych są zwrócone na owalne tory, po których ścigają się kierowcy. Jednym z nich jest Landon Cassill, który rozpoczął niedawno współpracę z firmą Voyager Digital. W jakim celu? Żeby otrzymywać wypłatę wyłącznie w postaci kryptowalut.

Nascar

Kierowca wyścigowy NASCAR, Landon Cassill, podpisał umowę z brokerem kryptowalut – firmą Voyager Digital. Do końca bieżącego sezonu wyścigowego ma on otrzymywać wypłatę wyłącznie przy pomocy kryptowalut. Partnerstwo obejmuje sponsoring dla serii dziewiętnastu wyścigów w sezonie 2021.

Swoją decyzję kierowca rajdowy skomentował w następujący sposób:

Jest to coś, z czym zdążyłem się zaznajomić i czuję się komfortowo. Uważam, że dobrze orientuję się w kontekście co muszę zaryzykować i czego potrzebuję, by płacić swoje rachunki.

Według danych serwisu Comparably, zarobki kierowców NASCAR mieszczą się w przedziale od 21 do 500 tysięcy USD na rok. Średnie roczne wynagrodzenie wynosi około 112 tysięcy USD rocznie (około 9,3 tys. USD miesięcznie).

Landon Cassill jest entuzjastą kryptowalut. W przeszłości spotkał się już z prezesem Voyager Digital, Stevem Ehrlichem. Ten podzielił się swoim komentarzem w sprawie:

Landon również podziela naszą wizję zakrojonego na szeroką skalę wcielenia w życie kryptowalut. Jesteśmy dumni, że możemy być pierwszą firmą, która wspiera sponsoring NASCAR w całości przy pomocy krypto.

Kierowca NASCAR będzie się od teraz ścigał pojazdem opatrzonym naklejkami z reklamą Voyager Digital. Pracownicy firmy będą wspierać „swojego” kierowcę z trybun.

Jeśli chodzi o główną kryptowalutę w tej inicjatywie, będzie nią Litecoin (LTC). Jej twórca, Charlie Lee, także pozostaje przychylnie nastawiony do pomysłu współpracy kierowcy z brokerem krypto. Co więcej, całej akcji przyświeca jeszcze idea edukowania ludzi na temat nowoczesnych rozwiązań finansowych.

Wyścigi NASCAR a kryptowaluty

Umowa współpracy pomiędzy Landonem Cassillem a Voyager Digital to nie pierwszy przypadek wprowadzenia kryptowalut do tej serii wyścigów. Kilka miesięcy temu dyrektor aplikacji płatniczej Strike, Jack Mallers, ogłosił wprowadzenie „Bitcoin Car” podczas Indianapolis 500. Jest to jeden z najważniejszych wyścigów serii NASCAR.

Kierowcą „Bitcoin Car” był Ed Carpenter, który zdecydował się na taki ruch, by szerzyć świadomość na temat Bitcoina. Rajdowiec nie wygrał słynnego Indianapolis 500. Warto jednak zaznaczyć, że parę tygodni wcześniej inny entuzjasta kryptowalut, Bryan Cook, zwyciężył w wirtualnym wyścigu NASCAR. Ścigał się wtedy samochodem oklejonym logotypami Bitcoina.

Popularne