. . .

LaLiga rozpoczyna współpracę z Sorare

Wlad   2021-09-11 16:07

Najwyższa piłkarska klasa rozgrywkowa w Hiszpanii, LaLiga, robi kolejny krok w stronę rewolucji cyfrowej. Wraz z Sorare „przekształci” wszystkich piłkarzy ligi w tokeny NFT. Kolekcjonerskie karty będą dostępne w grze karcianej Sorare.

Barcelona

Jedna z najlepszych lig piłkarskich w Europie dołącza do tokenizowanych realiów NFT. Włodarze rozgrywek podpisali wyjątkową umowę z francuskim projektem blockchainowym Sorare. W efekcie powstaną tokeny NFT dla wszystkich piłkarzy LaLiga Santander i LaLiga Smartbank (odpowiedniki polskiej Ekstraklasy i 1 Ligi).

Włodarze LaLiga będą otrzymywać wynagrodzenie za sprzedaż tokenów NFT. Firma Sorare wypłaciła również gwarantowane środki, które podkreśliły ekskluzywność umowy pomiędzy stronami.

Javier Tebas, prezydent hiszpańskiej LaLiga powiedział, że „współpraca z Sorare pozwala na dotarcie do nowych grup odbiorców na świecie”. Dodał również, iż „[współpraca] daje dotychczasowym kibicom dodatkowe możliwości angażowania się w kluby, które kochają”.

Do tej pory projekt Sorare uzyskało licencję na tworzenie NFT większości najlepszych klubów piłkarskich. Wśród czołowych wspólników firmy warto wymienić Juventus, AC Milan, Liverpool, PSG, a także Real Madryt.

Nie tylko Sorare

Świat sportu i tokenów NFT spotyka się ze sobą nie tylko za pośrednictwem platformy Sorare.

To tylko jeden z wielu sposobów, jak można przestawiać realia sportowe w formie tokenizowanej. 

W USA włodarze piłkarskiej Major League Soccer postawili na wypuszczenie dzieł sztuki w formie NFT. Z kolei ukraińska drużyna Dynama Kijów wypuściła kolekcjonerskie bilety na mecze za pośrednictwem Binance.

Popularne