. . .

KuCoin Token wzrasta o prawie 200% w 2 tygodnie

Rafał   2021-07-09 07:53

KuCoin Token, natywny token giełdy o tej samej nazwie wzrósł o prawie 200% w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

KuCoin

Od 22 czerwca gdy cena KCS wynosiła $5 do 7 lipca gdy osiągnęła lokalny top na poziomie $14.9. Tak ogromny wzrost zanotował token giełdy KuCoin. Co więcej, od 5 lipca, w 2 dni cena wzrosła o 100%, aż do wspomnianego wcześniej topu. Aktualnie cena waha się w okolicach $12.

Cały ruch ma związek ze startem głównej sieci KuCoin Community Chain (KCC), która wystartowała 16 czerwca.

KCC to wydajny i zdecentralizowany publiczny blockchain oparty na go-ethereum, który jest jedną z trzech oryginalnych implementacji protokołu Ethereum napisanego w Go. Idea stworzenia nowego łańcucha, skupiła się na uzyskaniu dużej szybkości, wysokiej przepustowości transakcji i niskich kosztach. Jest on kompatybilny z Ethereum.

Łańcuch wykorzystuje konsensus Proof of Stake Authority, który wspiera do 29 aktywnych walidatorów posiadających największą ilość zablokowanych w stakingu tokenów.

Natywnym tokenem sieci jest oczywiście KCS, który będzie zasilał wszystkie transakcje i zdecentralizowane aplikacje działające na KCC.

Drugi Binance Smart Chain?

W swoich założeniach KCC jest podobny to Binance Smart Chain, który święci w tym roku ogromne sukcesy, z którymi wiąże się adekwatny wzrost ceny natywnego tokena sieci, jakim jest BNB, który od początku roku zyskał 1700%! 1 stycznia można było kupić BNB za $37.5, po czym sprzedać 10 maja za $686. 

Bardzo podobny do BSC, KuCoin Community Chain może nie odnieść tak znaczącego sukcesu, ale ostatnia korekta na rynku, która wywołuje coraz większą "posuchę" wśród zainteresowanych kryptowalutai oraz historia związana z BNB może sprawić, że inwestorzy rzucą się na KCS, gdy tylko zobaczą rozwój ekosystemu sieci.

Rozwój ekosystemu zapewne zaowocuje wysokimi zwrotami w pulach płynności na giełdach DEX i protokołach DeFi, które wyrosną na KCC, co może doprowadzić do wzrostu ceny KCS. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się pewnie za kilka miesięcy.

 

W artykule
KuCoin
KuCoin to jedna z największych giełd kryptowalut na rynku. Oferuje ponad 700 tokenów, wiele możliwości handlu, staking, a także mnogość innych opcji uczestniczenia w rozległym ekosystemie krypto.
Binance Coin logo
Binance Coin bnb
2 352,12
-0,14%
KuCoin Token logo
KuCoin Token kcs
40,60
+0,73%
Popularne