. . .

Joe Biden planuje rozprawić się z kryptowalutami w USA

Wlad   2021-10-11 09:31

Prezydent Joe Biden rzekomo zamierza rozprawić się z kryptowalutami. Według doniesień z USA, administracja Bidena chce wziąć sprawy aktywów cyfrowych w swoje ręce. Pierwszym krokiem ku większej kontroli tego sektora ma być odpowiednia ustawa.

Joe Biden gazeta

Od pewnego czasu w USA coraz głośniej mówi się, że władza chce „dobrać się” do kryptowalut. Administracja prezydenta Bidena ma przedstawić wkrótce odpowiednią ustawę porządkującą kwestie regulacyjne w kraju. Doniesienia mówią o planowanych instrukcjach, jakie otrzymywać mają agencje rządowe do badania spraw kryptowalut.

Agencja Bloomberg twierdzi, że Biały Dom jest już bliski opublikowania nowych wytycznych w kwestii pracy z aktywami cyfrowymi. Potencjalnie może chodzić o zakrojoną na szeroką skalę akcję regulacji całego sektora przez rząd USA.

Bazując na najnowszych doniesieniach, przedstawionych w raporcie Bloomberg, można wyciągnąć pewne wnioski odnośnie planowanych zmian.

Proponowana dyrektywa nakładałaby na agencje federalne obowiązek badania i przedstawiania zaleceń dla sektorów kryptowalut, dotykających regulacji finansowych, innowacji gospodarczych i bezpieczeństwa narodowego

Raport agencji Bloomberg podkreśla również, że szkic nowej ustawy krąży po rządowych departamentach od jakiegoś czasu. Mimo to, nie jest wciąż jasne, czy zostanie przyjęty w obecnej formie. Może być tak, że rząd amerykański sięgnie jednak po bardziej nieformalne środki, by osiągnąć swój zamierzony cel.

Plotki o planowanych rządowych regulacjach pojawiają się w momencie, gdy poszczególne departamenty coraz baczniej przyglądają się sektorowi krypto. Mowa o Amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych, Systemie Rezerwy Federalnej, a nawet Departamencie Sprawiedliwości. Wszystkie agencje wyrażają zaniepokojenie dotyczące działalności związanej z kryptowalutami.

W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać szczegóły dalszej pracy rządu USA nad kryptowalutami. O ile sektor aktywów cyfrowych od lat prosi o jasne i konkretne wytyczne, o tyle dziś mogą okazać się one groźne. Tym bardziej, że tak wiele negatywnych głosów na temat krypto pojawia się wśród federalnych instytucji.

Popularne