. . .

Instagram wkrótce pozwoli sprzedawać i wybijać NFT

Rafał avatar
Rafał   2022-11-03 09:18

Meta, podobnie jak wiele innych firm coraz odważniej wkracza do świata kryptowalut. Tym razem chodzi o NFT na Instagramie, których wybijanie oraz sprzedaż zostaną zintegrowane z tą aplikacją.

Instagram NFT

Już w tym tygodniu Instagram otrzyma możliwość tworzenia i sprzedawania tokenów niezamiennych bezpośrednio w aplikacji. Początkowo tylko niewielka grupa twórców z USA będzie testować tę funkcję, ale Meta ma nadzieję na szybkie rozszerzenie oferty.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu:

Twórcy wkrótce będą mogli tworzyć własne cyfrowe kolekcje na Instagramie i sprzedawać je fanom, zarówno na Instagramie, jak i poza nim. Będą mieli kompleksowy zestaw narzędzi - od tworzenia i prezentacji, po sprzedaż.

Celem tej integracji jest umożliwienie bezpośredniego wsparcia twórców, właśnie dzięki zakupie ich kolekcji. 

Cała zabawa będzie odbywać się na blockchainie Polygon, który bardzo aktywnie działa na rzecz adopcji kryptowalut wśród znanych firm i po raz kolejny zbiera owoce swojej pracy. Warto wspomnieć poprzedni sukces, jakim są NFT od Reddit. Oprócz tego Meta zapowiedziała integrację NFT Solana oraz portfela Phantom.

Meta NFTabout.fb.com/news/2022/05/introducing-digital-collectibles-to-showcase-nfts-instagram

Co istotne, Meta do tego eksperymentu wydaje się podchodzić na poważnie. Jak potwierdziła firma, do 2024 roku nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty za handel i wybijanie NFT. Co więcej, początkowo Meta ma pokrywać opłaty gas dla kupujących! Transakcje w aplikacji nadal podlegają obowiązującym opłatom w sklepie.

Wszystkie NFT tworzone na Instagramie mają być przechowywane wiecznie i za jednorazową opłatą na Arweave. Na ten moment nie mamy szczegółowych informacji na ten temat, ale rynek bardzo pozytywnie zareagował pchając cenę tokena AR o 60% w górę.

Cała informacja jest bardzo pozytywna nie tylko dla Polygon, Opensea i Arweave, ale całej branży, w końcu Meta ma ponad 2.8 mld użytkowników, a sam Instagram 1.3 mld.

Co prawda złośliwi sugerują, że Meta nie jest ostatnio wyznacznikiem sukcesu, a jednym z dowodów na to ma być spadek ceny ich akcji odkąd ogłoszono bardzo mocne zaangażowanie w metawersum. Tak czy inaczej, kolejni użytkownicy dowiedzą się o NFT i być może, jak miało to miejsce w przypadku Reddita, nawet się do nich przekonają.

Popularne