. . .

Giełda krypto BitMEX zamierza uruchomić swój natywny token

Wlad   2021-12-21 15:39

Coraz więcej giełd kryptowalutowych tworzy własne tokeny. Do tego grona ma zamiar dołączyć platforma BitMEX, która podzieliła się planami „odpalenia” tokenu BMEX. Podobne rozwiązania ogłaszali już wcześniej niemal wszyscy rynkowi giganci. Swoje tokeny posiada Binance, KuCoin, Crypto.com, czy FTX.

BitMex token

Giełda kryptowalutowa BitMEX postanowiła zakończyć rok 2021 z przytupem. Platforma związana z aktywami cyfrowymi i derywatami ogłosiła właśnie, że wprowadza na rynek swój natywny token.

BMEX, bo tak będzie się nazywała waluta cyfrowa, pozwoli posiadaczom na uzyskiwanie rabatów handlowych, lepszych stawek w Earn, dostęp do akademii giełdy i nie tylko.

Czego dowiedzieliśmy się na temat najnowszej kryptowaluty? Materiały reklamowe sugerują, że maksymalny zapas waluty wyniesie 450 mln. Rezerwa będzie rozdzielona na okres pięciu lat. Z całej liczby 20% krypto ma być już zarezerwowane dla pracowników platformy BitMEX. Kolejne 25% zapasu giełda wykorzysta w ramach „długoterminowego zaangażowania na rzecz tokenu i ekosystemu”.

Dystrybucja tokenów ma się rozpocząć 1 lutego 2022 roku. 5 BMEX i 10 Tether (USDT) powędruje do każdego z 50 tysięcy pierwszych użytkowników. Kluczowe kryterium to zapisanie się do programu przed 31 stycznia oraz ukończenie KYC (Know Your Customer).

Giełda uruchamia też program lojalnościowy. Ci sami użytkownicy mogą otrzymać kolejne 15 BMEX, jeśli zaproszą do udziału trzech kolejnych uczestników przed styczniowym deadlinem.
Aktualni użytkownicy giełdy krypto będą mogli zacząć zarabiać do 25% na opłatach za transakcje. Dodatkowe zarobki możliwe będą dzięki zwyczajnemu handlowaniu na platformie BitMEX.

Z kolei natywny token tej założonej w 2014 roku giełdy ma wejść do obrotu giełdowego w drugim kwartale przyszłego roku. Sformalizowane dokumenty nakreślające plan działania związany z przyszłością waluty zostaną zaprezentowane światu pod koniec stycznia 2022. Wówczas będziemy też wiedzieć więcej, jak rynki krypto zareagują na pojawienie się nowego tokenu BMEX w obrocie.

Popularne