. . .

Firma Staking Rewards uzbierała 3 mln CHF

Wlad   2021-11-24 08:18

Platforma Staking Rewards ogłosiła plany znacznego rozwoju swojej działalności. Ma się na to przełożyć zakrojona na szeroką skalę współpraca z innymi firmami zajmującymi się aktywami cyfrowymi. W ramach początkowej kolaboracji udało się już zebrać 3 mln CHF na dalsze kroki rozwojowe.

staking

Grupa Staking Rewards rozpoczęła współpracę, w ramach której uzyskała 3 mln franków szwajcarskich na dalszy rozwój swoich produktów. Kooperacja dotyczy głównie trzech dużych podmiotów na rynkach aktywów cyfrowych, a mianowicie Galaxy Digital, CoinShares oraz Digital Currency Group (DCG).

Najnowsza inwestycja na być paliwem, które uruchomi rozwój i lepsze pozycjonowanie platformy Staking Rewards. Hub informacyjny dla przemysłu stakingu o wartości 40 mld USD chce zyskać jeszcze większą renomę w świecie krypto. Kapitał inwestycyjny ma pomóc firmie w stworzeniu nowych produktów finansowych, w tym także inwestycyjnych.

W swoim ogłoszeniu współpracy z nowymi inwestorami, Staking Rewards informuje, że staking kryptowalutowy odpowiedzialny jest za 9 mld USD zarobków w całym ekosystemie. Jednocześnie mówi się, że użytkownicy nie mają zbyt wielu miejsc, gdzie mogliby lepiej zrozumieć ten mechanizm zarabiania na krypto. Tymczasem to właśnie portal Staking Rewards urósł do rangi światowego eksperta od stakingu. 4,7 mln wyświetleń strony miesięcznie oraz ponad 400 tys. indywidualnych użytkowników przekłada się na sporą popularność platformy.

Po raz pierwszy trzy największe firmy inwestycyjne w aktywach cyfrowych współpracują przy inwestycji w Staking Rewards. W sumie zajmują się one rynkiem o wartości 50 mld USD. Oprócz wspomnianej trójki, platforma nawiązała również współpracę z 1kx Capital i Sygnal Ventures. Dodatkowo, we wsparcie finansowe zaangażowali się aniołowie biznesu związani niegdyś z CoinMarketCap, jak również firma doradcza NxGen.

Staking zaliczył wzrost o ponad 1550% w ciągu ostatniego roku, a 19 z 20 najważniejszych podmiotów przeszło na mechanizm Proof-of-Stake. Raport JP Morgan donosi, że użytkownicy mogą zarabiać na odsetkach rzędu od 4 do 14% w skali roku. Sam staking ma dostarczać około 40 mld USD zysków rocznie do roku 2025.

Popularne