. . .

Epic Games zbiera 2 miliardy USD. Cel? Budowa metawersum

Rafał avatar
Rafał   2022-04-12 10:20

Twórcy gry Fortnite otrzymali po 1 mld USD od dwóch gigantów: Sony i KIRKBI, w celu "budowy przyszłości cyfrowej rozrywki". Wycena Epic po tej zbiórce wzrosła do 31,5 mld dolarów.

Epic games metawersum

Runda finansowania, która przyniosła niemałe środki firmie Epic obejmuje inwestycje od Sony Group Corporation, której nikomu nie trzeba przedstawiać, a także KIRKBI, rodzinnego holdingu i firmy inwestycyjnej stojącej za Grupą LEGO. Każda ze stron inwestuje odpowiednio 1 miliard USD.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym, wszystkie trzy firmy wysoko cenią zarówno twórców, jak i graczy, i dążą do stworzenia nowej rozrywki społecznościowej.

Epic nadal posiada tylko jedną klasę akcji zwykłych i pozostaje kontrolowany przez swojego dyrektora generalnego i założyciela, Tima Sweeneya. Inwestycja ma przyspieszyć pracę firmy nad budowaniem metawersum, w którym gracze będą mogli bawić się ze znajomymi, marki tworzyć kreatywne i wciągające doświadczenia, a twórcy budować społeczność.

Kenichiro Yoshida, dyrektor generalny Sony Group Corporation powiedział:

Jako firma zajmująca się kreatywną rozrywką, cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic, aby pogłębić nasze relacje w dziedzinie metawersum, przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą swój czas. 

Søren Thorup Sørensen, CEO KIRKBI, również skomentował nową inwestycję firmy:

Część naszych inwestycji koncentruje się na trendach, które naszym zdaniem wpłyną na przyszły świat, w którym będziemy żyć my i nasze dzieci. Ta inwestycja przyspieszy nasze zaangażowanie w świat gier cyfrowych i cieszymy się, że inwestujemy w Epic Games, aby wspierać ich dalszą podróż do rozwoju, z długoterminową koncentracją na metawersum

Zaledwie 4 dni wcześniej grupa LEGO i Epic Games ogłosiły, że rozpoczynają długoterminowe partnerstwo, aby kształtować przyszłość metawersum, tak, aby było bezpieczne i przyjazne dla dzieci i rodzin. Obie firmy mają połączyć siły i stworzyć inspirujące i wciągające cyfrowe doświadczenie dla dzieci w każdym wieku. Nowe rozwiązania mają zapewnić dzieciom "dostęp do narzędzi, które pozwolą im stać się pewnymi siebie twórcami i zapewnią niesamowite możliwości zabawy w bezpiecznej i pozytywnej przestrzeni".

Na ten moment nie jest jasne jak będą wyglądać budowane przez Epic Games metawersa i czy w nowych grach tworzonych przy współpracy tych firm będą występować NFT, ale biorąc pod uwagę zaangażowanie się coraz większej liczby firm i organizacji e-sportowych w projekty kryptowalutowe nie jest to wykluczone. 

 

Popularne