. . .

Detaliści ostatnio tak mocno kupowali podczas krachu COVID?

Rafał   2021-12-16 09:16

Jeden z najbardziej znanych analityków danych on-chain Bitcoina wlał swoimi tweetami nadzieję w serca zwątpionych ostatnimi spadkami fanów kryptowalut, choć jak pokazują te dane, wielu korzysta z okazji.

Analiza

Od 4 grudnia i odbicia się od $42000, Bitcoin porusza się w zakresie od 52 do 46 tys. USD nie mogąc wrócić na poziom przez wielu uznawany za "kontynuację byczego rynku", czyli ponad granicę 53000 USD.

Ostatnie wydarzenia w Ameryce związane z ogłoszeniami FOMC, a także słowami Jerome Powella, przewodniczącego FED, który stwierdził, że kryptowaluty nie zagrażają stabilności finansowej, wydają się mieć pozytywny wpływ na rynek, który znów zaświecił się na zielono, sygnalizując wzrosty.

FOMC, czyli Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku, który odpowiada za kształtowanie polityki pieniężnej i ustalający docelowe poziomy podaży pieniądza w USA.

Podczas gdy wielu czeka na potwierdzenie swoich przewidywań i powrót nad magiczną (według nich) granicę 53 tys. dolarów Willy Woo śpieszy z dobrymi dla fanów Bitcoina nowinami.

Na swoim obserwowanym już przez niemal milion użytkowników Twitterowym koncie wstawił powyższą analizę, która sugeruje, że "retail", czyli detaliści są bardzo łakomi na tak taniego BTC:

Ostatni razem detaliści tak mocno kupili na spadku, na samym dole krachu COVID.

Pewnie nic, niewielu itd. itd.

"Probably nothing" i "few understand this", w tym wypadku jedynie skrócone do "few" to często używane na Twitterze określenia mające podkreślić pewnego rodzaju bardzo dobre informacje i analizy, które potwierdzają pozytywny sentyment na rynku nie zawsze widoczny bezpośrednio w cenie danych aktywów.

O ile większość nie zawsze ma rację, a jeśli chodzi o inwestycje raczej częściej tej racji nie ma, tak kilka dni wcześniej analityk podzielił się również innymi ciekawymi danymi.

W poniedziałek Willy przedstawił także analizą wskazującą na brak kolejnych masowych wyprzedaży:

Na podstawie danych stwierdził, że nie ma oznak dalszej kaskady wyprzedaży oraz zwrócił uwagę, że longi, czyli pozycje długie otwierane z wykorzystaniem dźwigni, zostały już wyczyszczone podczas spadku do 42 tys. co potwierdzają dane innego popularnego analityka Lexa Moskovskiego:

Co będzie dalej?

Zbliżamy się do końca 2021 roku, zazwyczaj w tym momencie Bitcoin osiągał swoje ATH, czyli najwyższe ceny w historii, jednak bardzo wiele danych, już od pewnego czasu wskazuje, że trwająca dość długi czas hossa zakończy się dopiero w 2022 roku.

We wrześniu na Blokpres również pozwoliliśmy sobie pospekulować i poanalizować kilka ciekawych (mamy nadzieję) danych dotyczących ewentualnego końca hossy:

btc

Bardzo wielu analityków i ekspertów z branży wątpi, że $69000 to wszystko, na co stać Bitcoina, co nie znaczy, że mają rację. Czy będzie tak jak mówią i czeka nas jeszcze ciekawszy 2022 rok? Kto wie...

 

Popularne