. . .

Czy za protokołem Wonderland stoi współtwórca QuadrigaCX?

Wlad   2022-01-27 14:46

Według najnowszych informacji, wiele wskazuje na to, że współtwórca QuadrigaCX przyczynił się do utworzenia protokołu DeFi Wonderland. Chodzi o Michaela Patryna, który współtworzył ten oparty na Avalanche system. Sprawa jest o tyle interesująca, że za Patrynem ciągną się podobno sprawy kryminalne z przeszłości. Na tym jednak nie koniec doniesień.

Wonderland

Tuż po tym, jak w sieci ukazała się historia Michaela Patryna, odpowiedzialny za Wonderland Daniele Sestagalli oświadczył, że rzekomy współtwórca platformy odchodzi. Dojdzie też do wewnętrznego głosowania w firmie odnośnie ewentualnego powrotu Patryna do zespołu. Jak do tego doszło?

Okazuje się, że współtwórca nieistniejącej już kanadyjskiej giełdy krypto QuadringaCX, Michael Patryn, ma sporo za uszami. Użytkownik Twittera Zach odkrył niedawno, że ukrywa się on pod pseudonimem 0xSifu, który widnieje jako współtwórca protokołu Wonderland. Ten protokół DeFi oparty jest na Avalanche i współtworzony przez wspomnianego Sestagallego.

Współzałożyciel Wonderland oświadczył najpierw, że przeszłość jednego człowieka nie wpływa na ocenę jego przyszłości. Sestagalli miał cenić sobie czas spędzony z Patrynem, a nie skupiać się na jego szemranej historii.

Zdaniem Bloomberga, Patryn był już kilkukrotnie skazywany w przeszłości. W 2013 roku miał dostać karę 18 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo związane z kartą kredytową w 2005 roku. Przyznał się też do współpracy przy giełdzie shadowcrew.com w 2002 roku, która wykradała dane z kart i kont bankowych. W 2007 roku przyznał się do zarzutów za włamanie i oszustwo komputerowe.

Współzałożyciel QuadringaCX dwukrotnie zmienił legalnie nazwisko: z Omar Dhanani na Omar Patryn, a następnie na Michael Patryn. Zainteresowany twierdzi, że on i Dhanani to dwie różne osoby.

Człowiek ten zaangażował się we współtworzenie platformy DeFi Wonderland we wrześniu 2021 roku pod pseudonimem 0xSifu. Na podstawie krążących w sieci informacji, na podstawie których zidentyfikowano tego użytkownika, Sestagalli postanowił wstrzymać współpracę z Patrynem.

Efektem sytuacji jest spadek cen natywnego tokenu Wonderland (TIME) o 40% na przestrzeni kilku godzin 27 stycznia.

Popularne