. . .

Czy sieć Walmart szykuje się do wejścia w metaverse?

Wlad   2022-01-17 17:30

Walmart to największa sieć hipermarketów w Stanach Zjednoczonych. Firma złożyła właśnie do urzędu patentowego siedem wniosków patentowych. Dokumenty dotyczyć mają stworzenia własnych kryptowalut, a także kolekcji tokenów NFT. Czyżby Walmart miał stać się kolejną dużą korporacją, jaka wejdzie w świat metaverse?

Wallmart krypto

Wszystko wskazuje na to, że gigant handlu detalicznego w USA planuje wejść w metawersum. Sieć Walmart zgłosiła umowy patentowe w celu stworzenia własnej kryptowaluty, a także wypuszczenia kolekcji tokenów NFT.

Największa sieć hipermarketów amerykańskich 30 grudnia zgłosiła w urzędzie patentowym komplet dokumentów. Okazało się jednak, że dopiero 16 stycznia informacja ta trafiła do mediów. Jako pierwsi, o planach Walmarta informowali reporterzy stacji telewizyjnej CNBC.
W sumie doszło do złożenia aż siedmiu kompletów dokumentów. Co ciekawe, trzy ze zgłoszonych patentów, dotyczą istniejącego wydziału reklamowego firmy o nazwie „Walmart Connect”.

Firma planuje stworzyć i sprzedawać swoje „wirtualne towary”, wśród których znaleźć się mają produkty elektroniczne, zabawki, ubrania czy akcesoria do wyposażenia wnętrz. Mowa jest również o stworzeniu monety cyfrowej i możliwości zakupu oraz sprzedaży NFT.

Okazuje się też, że w osobnym zgłoszeniu mowa jest o rejestracji marki Walmart w wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rzeczywistości rozszerzonej (AR). Bardzo możliwe, że użytkownicy będą mogli chodzić na wirtualne zakupy zupełnie tak, jak w realnym świecie.

Krok po kroku sieć Walmart rozszerza swoje zainteresowanie cyfrowymi rozwiązaniami. W sierpniu 2021 roku zatrudniano eksperta do spraw kryptowalut, lecz nie wiadomo, czy faktycznie kogoś zatrudniono. Od października firma współpracuje z bankomatami Coinstar, dzięki czemu postawiono Bitomaty w 200 sklepach w USA. Marka korzysta z rozwiązań blockchain już od 2018 roku.

Zdaniem analityków firmy Morgan Stanley, metaverse może stworzyć przestrzeń o wartości 8 trylionów dolarów. Kapitalizacja rynkowa Walmarta to obecnie ponad 406 mld USD. W samym trzecim kwartale 2021 roku sieć uzyskała sprzedaż na poziomie przekraczającym 11 mld.

Popularne