. . .

Chainlink zabezpiecza już ponad 75 mld USD

Rafał   2021-11-05 12:10

Wartość zabezpieczana przez największą sieć zdecentralizowanych Wyroczni, czyli dostawców danych ze świata do blockchain, przekroczyła 75 miliardów dolarów.

Chainlink

Chainlink to wiodący na rynku projekt Oracle, czyli Wyroczni. Wartość zabezpieczana przez projekt (Total Value Secured - TVS) właśnie przekroczyła 75 miliardów dolarów.

Chainlink łączy dowolne łańcuchy bloków z siecią wyroczni, które pobierają i agregują dane ze świata rzeczywistego potrzebne do uruchomienia smart kontraktów. Setki aplikacji DeFi w niemal wszystkich łańcuchach bloków, takich jak Ethereum, Binance Smart Chain, czy Avalanche, polegają na danych dostarczanych przez Chainlink.

chainlink

Najpopularniejszym wykorzystaniem sieci Oracle w DeFi są kanały cenowe Chainlink, które zapewniają bardzo dokładne i odporne na manipulacje dane o cenie poszczególnych aktywów cyfrowych potrzebnych do zasilania aplikacji finansowych takich jak pożyczki i stablecoiny.

Współzałożyciel Chainlink, Sergey Nazarov, skomentował:

Przekroczenie 75 miliardów dolarów w łącznej zabezpieczonej wartości sprawia, że sieć Chainlink jest jedną z najbardziej wartościowych form zdecentralizowanego konsensusu na świecie. Sieci Chainlink zabezpieczają najcenniejsze smart kontrakty w wielu łańcuchach. Bez zaufanych danych cenowych, które uruchamiają kontrakty, niemożliwe jest budowanie aplikacji DeFi i uważamy, że to nie zbieg okoliczności, że tempo, w jakim Chainlink był w stanie wprowadzać nowe dane rynkowe do łańcuchów bloków, było tym, w jakim deweloperom udało się zbudować nowe, ekscytujące aplikacje DeFi

Sieć Chainlink składa się z niezależnych węzłów, zarządzanych przez światowej klasy zespoły z organizacji takich jak T-Systems Deutsche Telekom, Swisscom i inne. Chainlink stał się  standardem w DeFi, zwłaszcza jeśli chodzi o dostarczanie danych o cenach. Od uruchomienia sieci stworzono ponad 700 sieci oracle, które obsługują ponad 600 milionów punktów danych w 10 różnych łańcuchach bloków.

Jednak Chainlink to nie tylko informacje o cenach, ale wszelkiego rodzaju informacje. Za jego pośrednictwem można uzyskać dane pogodowe z Google Cloud Platform i AccuWeather, a także dane sportowe i wyborcze z Associated Press, pierwszej dużej organizacji informacyjnej, która została operatorem węzłów Chainlink.

Oprócz tego Chainlink służy projektom NFT oraz wielu grom, które w łatwy sposób mogą generować sprawdzone losowe liczby wykorzystując Chainlink VRF, a także pozwala przenieść wymagające obliczenia poza łańcuchy, co skutecznie obniża koszty.

 

Popularne