. . .

CEO firmy NVIDIA przewiduje nadejście kryptowalutowego metaverse

Wlad   2021-06-15 11:14

Jensen Huang, dyrektor graficznego giganta Nvidia, uważa, że świat coraz bardziej będzie przekonywał się do kryptowalut. Mówi o nadchodzącym kryptowalutowym metaverse, który połączy świat realny z wirtualnym. Ten metaświat w pewnym sensie już teraz zaznacza swoje miejsce w Internecie. Z kolei firma Nvidia aktywnie inwestuje w kopanie kryptowalut od lutego 2021 roku. W ciągu trzech miesięcy przyniosło im to zysk rzędu 155 milionów USD.

nvidia geforce

Kryptowalutowy metaverse Jensena Hunaga

Jeszcze do niedawna pojęcie metaverse było zaledwie elementem kultury science fiction. Oznacza ono hipotetyczną przyszłość Internetu czy też jego bardziej rozbudowany odpowiednik. Metaverse ma powstawać poprzez przenikanie się rozszerzonej rzeczywistości, a także fizycznej przestrzeni wirtualnej.

Dyrektor Nvidii, Jensen Huang, rozmawiał niedawno z dziennikarzem Venturebeat. Wierzy on, że „jesteśmy na skraju” metaświata, rzeczywistości rozszerzonej opartej o blockchain. W wywiadzie Huang stwierdził, że wizja przyszłości łączy się z dzisiejszą działalnością NFT. CEO Nvidii dodał:

Obecna dziś sztuka jest sztuką cyfrową. Stajemy się jej posiadaczami za pośrednictwem NFT. Będziesz pokazywać światu piękną sztukę, jedyną w swoim rodzaju, a wszystko będzie w pełni zdigitalizowane.

Według Huanga, przyszłość opierać się będzie na bezproblemowym przechodzeniu pomiędzy fizycznym światem posiadania a wirtualną przestrzenią aktywów cyfrowych. Zdaniem dyrektora firmy Nvidia, wystarczą specjalne okulary czy telefon, by korzystać ze specjalnej nakładki AR na świat rzeczywisty.

Przyszłość to dziś?

Pomysły Huanga nie są niczym nowym, ponieważ ten metaverse w pewnym stopniu funkcjonuje już dziś. W marcu bieżącego roku nastoletni artysta NFT o pseudonimie FEWOCiOUS wystawił na aukcję parę butów. Obuwie było ręcznie malowane i zostało wystawione na sprzedaż w roli NFT. Co ciekawe, buty licytowano zarówno w świecie fizycznym, jak i w rzeczywistości rozszerzonej. Finalna cena? 3,1 miliona dolarów i to w zaledwie 7 minut.

Tego typu akcje w rzeczywistości i świecie wirtualnym naraz stopniowo zyskują na popularności. Niedawno raper MF Doom wypuścił kolekcję swoich masek w rzeczywistości rozszerzonej, które można podziwiać na przykład w galeriach Decentraland.


Nvidia i kryptowaluty

Firma Nvidia ma już spore doświadczenie w świecie kryptowalut. Karty graficzne GeForce tej marki są cenione przez górników krypto, a Nvidia wypuszcza na rynek coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. W lutym 2021 ukazała się ich grafika dla kopaczy Ethereum: Nvidia CMP.

Pod koniec maja firma ogłosiła zysk ze sprzedaży kart CMP rzędu 155 milionów dolarów. Jednocześnie, Nvidia zmniejszyła moc obliczeniową trzech najpopularniejszych swoich kart. Dzięki temu gracze mogą spać spokojnie, a górnicy korzystać z zupełnie nowych technologii, dedykowanych pod ich własne potrzeby.

Popularne