. . .

Cena Zcash w górę po ogłoszeniu przejścia na Proof-of-Stake

Wlad   2021-11-21 12:00

Twórcy Zcash oficjalnie ogłosili, że przechodzą na Proof-of-Stake. Krok ten przełożył się na wyraźny wzrost wartości tokena na giełdach, bo aż o 29%. Jednocześnie twórcy wyrażają wiarę w to, że prywatne monety cyfrowe będą stanowić ważny element kolejnej iteracji Internetu.

zcash

Za prywatną kryptowalutą Zcash stoi organizacja Electric Coin Company. Firma ogłosiła parę dni temu stworzenie nowego planu rozwoju na najbliższe trzy lata. Szykują się poważne zmiany dla monety cyfrowej, które w 24 godziny spowodowały wzrost jej wartości z 147 do 189 USD (wzrost o 28,6%).

W roku 2022 firma ma zamiar udostępnić oficjalny portfel kryptowalutowy ECC. Po urzeczywistnieniu tych planów, Zcash zostanie przeniesiony z mechanizmu Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Ten rodzaj konsensusu jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Electric Coin Company chce, by Zcash stał się kluczowym graczem w powstającej sieci Web 3.0. W najnowszej wizji Internetu dane są ze sobą połączone w sposób w pełni zdecentralizowany. Dzięki temu każdy uczestnik ekosystemu posiada wolnościową władzę nad częścią całej sieci.

Obok głównego rywala, Monero, waluta firmy ECC może stać się ważnym aktywem Web 3.0. Obie waluty to tak zwane privacy coins, a prywatność ma być właśnie kluczem do sukcesu nowej wizji globalnej sieci.

Warto przypomnieć, że Zcash debiutował dwa lata po Monero, a mianowicie 28 października 2016 roku. Dzisiejsza kapitalizacja giełdowa waluty wynosi około 2,3 mld USD, czyli około 2 mld USD mniej, niż Monero.

Wśród nowości organizacji Electric Coin Company sporo emocji wywołuje pomysł wprowadzenia firmowego portfela. Ma być oparty na otwartym kodzie źródłowym, a pakiet software’owy trafi do deweloperów już wkrótce. Wraz z przejściem na PoS to ważny krok w rozwoju działalności firmy. ECC wyraźnie chce wpłynąć na ulepszenie swojej reputacji na rynkach firm kryptowalutowych.

Popularne