. . .

Binance uruchamia miliardowy fundusz dla Binance Smart Chain

Wlad   2021-10-13 09:10

Giełda kryptowalutowa Binance zapowiedziała uruchomienie specjalnego funduszu rozwojowego. Inwestycja o wartości 1 mld USD ma przyciągnąć kolejnych użytkowników do korzystania z Binance Smart Chain. Zadaniem rozdzielonego na cztery części funduszu będzie dalsza popularyzacja kryptowalut.

Fundusz Binance

Sieć Binance Smart Chain została uruchomiona w zeszłym roku, uzyskując bezpośrednie finansowanie w wysokości 100 mln USD. Fundusz ten miał za zadanie przyspieszyć wsparcie zdecentralizowanych aplikacji dApp opartych na BSC. Inwestycja pomogła ponad 40 projektom, kolejnych 60 trafiło do inwestycyjnego inkubatora, zaś około 200 startupów otrzymało należne wsparcie na rozwój.

Ponieważ BSC jest dziś jednym z najbardziej pożądanych blockchainów dla nowopowstających dApps, Binance chce dalej inwestować w swój produkt. Społeczność sieci to ponad milion aktywnych użytkowników każdego dnia, którzy korzystają dziś z ponad 900 aplikacji. W związku z rosnącym zainteresowaniem, firma ogłosiła największy fundusz na rozwój blockchainu w swojej historii.

Miliard dolarów zostanie rozdzielony na cztery etapy finansowania:

  • 100 mln na rozwój talentów w ramach Talent Development. Środki te wspierać będą m.in. mentoring i edukację w przestrzeni krypto oraz rozwój innowacji.
  • 100 mln na wynagradzanie i zachęcenia do dostarczania płynności w ramach Liquidity Incentive Program. Inwestycja ma pomóc uzyskać większą elastyczność profesjonalnym inwestorom w pracy z protokołami DeFi.
  • 300 mln na wsparcie budowania aplikacji w ramach Builder Program. Z czego 100 mln przeznaczone będzie na organizację hackathonów i innych eventów, a pozostała kwota na rozwój najbardziej wartościowych aplikacji.
  • 500 mln na dofinansowanie inwestycji w kryptowalutowe strartupy w ramach Investment & Incubation Program. Finansowanie dotyczyć ma rozwoju zdecentralizowanych produktów w sferach wirtualnej rzeczywistości, metaświata czy sztucznej inteligencji.

Zdaniem Binance, miliardowy fundusz na rozwój blockchainu jest największym akceleratorem dla krypto w historii. Program ma przybliżyć firmę do sprawienia, że BSC będzie bardziej dostępne dla użytkowników. Przedsiębiorstwo wierzy również, że przełoży się to na popularyzację blockchainu jako takiego.

Szczegóły dotyczące każdego programu finansowania zostaną ogłoszone wkrótce.

Popularne