. . .

Binance blokuje część użytkowników z Rosji

Rafał avatar
Rafał   2022-04-21 11:56

Zgodnie z zapowiedzą największej giełdy kryptowalut na rynku użytkownicy z Rosji, których środki na platformie przekraczają 10000 Euro, zostaną pozbawieni możliwości handlu i wpłat.

Sankcje na kryptowaluty

Binance zgodnie z kolejnym pakietem sankcji nałożonych na Rosję zdecydowało się na ograniczenie usług dla rosyjskich obywateli lub osób fizycznych zamieszkałych w Rosji, którzy posiadają na Binance więcej niż 10 000 Euro w aktywach. W związku z tym Binance wymaga przejścia weryfikacji potwierdzającej adres.

Konta, które podpadają pod nowe zasady zostaną przełączone w tryb "tylko do wypłat". Na tych kontach nie będą dozwolone żadne depozyty ani handel. Co więcej, limit obejmuje również wszystkie transakcje spot, kontrakty futures i staking. Ponadto wszelkie wpłaty na konta obywateli Rosji lub osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych z siedzibą w Rosji o wartości powyżej 10 000 EUR będą ograniczone.

Co jednak ciekawe i dające pole do popisu wielu "kreatywnym" użytkownikom, to że konta obywateli rosyjskich zamieszkałych poza Rosją, potwierdzone dowodem adresu pozostaną nienaruszone i aktywne. Podobnie z rachunkami obywateli rosyjskich, osób mieszkających lub podmiotów prawnych z siedzibą w Rosji, o ile łączna wartość aktywów na platformie nie przekracza 10 000 EUR.

Wszyscy, których objęły nowe limit mają 90 dni na zamknięcie swoich pozycji. Żadne nowe pozycje nie mogą już być otwierane.

Jak napisano w oficjalnym komunikacie:

Chociaż środki te są potencjalnie restrykcyjne dla zwykłych obywateli Rosji, Binance musi nadal przewodzić branży we wdrażaniu tych sankcji. Uważamy, że wszystkie inne duże giełdy będą wkrótce zmuszone do przestrzegania tych samych zasad.

UE ogłosiła swój najnowszy pakiet sankcji 8 kwietnia. Zawierał on "zakaz świadczenia usług związanych z kryptowalutami o wysokiej wartości" jako sposób „zamknięcia potencjalnych luk” w szerszym pakiecie sankcji wobec Rosji w czasie inwazji na Ukrainę.

Popularne