. . .

Aurora Labs wypłaca hakerowi nagrodę w wysokości 6 milionów dolarów

Rafał avatar
Rafał   2022-06-07 15:23

Aurora Labs wypłaciła aż 6 mln USD nagrody dla hakera, który odkrył błąd w protokole Aurora, który mógł doprowadzić do kradzieży nawet 70000 ETH.

pieniądze

Aurora to rozwiązanie skalujące Ethereum działające na protokole NEAR. Jak podaje The Block, firma odpowiedzialna za rozwój projektu miała wypłacić nagrodę w wysokości 6 milionów dolarów  hakerowi znanemu jako pwning.eth, który w kwietniu odkrył krytyczną lukę w sieci.

Luka została zgłoszona za pośrednictwem platformy Immunefi i została załatana przed jakimkolwiek włamaniem.

Według Immunefi był to krytyczny błąd związany z inflacją w Aurora Engine. Błąd mógł zakończyć się wybiciem ETH i opróżnieniem "tego prawdziwego".

Frank Braun, szef bezpieczeństwa w Aurora Labs powiedział:

Nasz program bug bounty z Immunefi okazał się bardzo cenny w zachęcaniu hakerów "white hat" do przeglądania naszego kodu i ujawniania błędów w odpowiedzialny sposób. Taka luka powinna była zostać wykryta na wcześniejszym etapie i już zaczęliśmy ulepszać nasze metody, aby osiągnąć to w przyszłości. Jednak to wydarzenie ostatecznie dowodzi, że nasze mechanizmy bezpieczeństwa działają.

Program Aurora jest nadal dostępny na Immunefi. Do tej pory Immunefi twierdzi, że pomogło etycznym hakerom i zarobić 40 milionów dolarów w całkowitych nagrodach.

Popularne