. . .

Adidas Originals ogłasza współpracę z Coinbase

Wlad   2021-11-26 09:59

Adidas Originals, marka zarządzana przez niemieckiego giganta odzieżowego i obuwniczego, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z giełdą kryptowalut Coinbase. Czego możemy się spodziewać po tej kolaboracji i co to oznacza dla obu firm?

Adidas

W środę, 24 listopada, marka Adidas Originals ogłosiła w serwisie Twitter początek współpracy z giełdą kryptowalutową Coinbase. Sama giełda również potwierdziła stan rzeczy retweetując wpis na swoim koncie.

Od tego czasu media związane z kryptowalutami bezskutecznie próbują dowiedzieć się więcej na temat rozpoczętej współpracy. Na chwilę obecną nie wiadomo nic, co mogłoby wskazać kierunek, w jakim podążać będzie kolaboracja tych dwóch firm. Jedno jest natomiast pewne: kooperacja Adidas Originals i Coinbase to kolejny krok w stronę adaptacji krypto w mainstreamie.

Strzępki informacji udało się uzyskać przedstawicielom The Block, którzy rozmawiali w tej sprawie z rzecznikiem Coinbase. Powiedział on, że „obserwowanie kolejnych firm wchodzących w gospodarkę krypto to niezwykle wymagający rozwój”. Dodał również, że firma „nie może się doczekać sprawdzenia wszystkich perspektyw dla firm w ramach rozwijającego się rynku”. Szczegółów dotyczących współpracy z Adidas Originals jednak nie przekazano.
Potencjalną przestrzenią do kooperacji mogą być w przypadku Adidas Originals tokeny NFT.

Platforma Coinbase pracuje aktualnie nad usługą dedykowaną tym tokenom. Z kolei nadrzędna firma Adidas ogłosiła już w tym roku organizację NFT we współpracy z rozgrywającym Jacksonville Jaguars, Trevorem Lawrecne’em.

Giełda krypto Coinbase zakończyła trzeci kwartał tego roku odnotowując sprzedaż na poziomie 1,23 mld USD. Firma zaliczyła spadek o 39% w porównaniu do poprzedniego kwartału 2021, kiedy osiągnięto rekordową sprzedaż wartości 2 mld USD. Dochód netto w trzecim kwartale był o około 75% niższy i wyniósł 406 mln USD (por. 1,6 mld w drugim kwartale).

Pomimo mniejszych zarobków, giełda Coinbase nie przestaje rozwijać nowych projektów. Do tej pory już ponad milion użytkowników zapisało się na listę oczekujących nadchodzącej platformy NFT.

Popularne