. . .

Ponad 200 000 traderów zlikwidowanych

Rafał   2021-06-23 12:16

Wczoraj cena Bitcoina spadła do nieco ponad 28000 dolarów pierwszy raz od stycznia tego roku. Wraz ze spadkiem cen nastąpiły kolejne masowe likwidacje.

wykres

Aktualne dane z bybt pokazują, że likwidacje o wartości niecałych 950 milionów dolarów "dotknęły" prawie 180 tysięcy użytkowników.  Likwidacje nie dotyczą tylko Bitcoina, ale i innych dużych projektów kryptowalut na czele z Ethereum, Dogecoin i XRP. Mniejsze, ale na pewno równie bolesne dla wielu likwidacje dotyczyły także projektów EOS, Polkadot, czy Filecoin.

Jednak wczoraj dane były znacznie gorsze. Analityk Lex Moskovski opublikował tweet pokazujący, że likwidacje były wyższe i objęły znacznie więcej użytkowników. Według tweeta 260 000 kont zostało zlikwidowanych, a wartość likwidacji wyniosła 1,12 miliarda dolarów.

Do rekordu brakuje bardzo dużo, ale zdecydowanie nie są to rekordy, które traderzy chcą i powinni pobijać.

Przypomnijmy, że likwidacja ma miejsce gdy cena danego aktywa spadnie do określonego poziomu, w którym zabezpieczenie użytkownika będzie równe stracie na danej pozycji. W przypadku handlu z wykorzystaniem wysokiej dźwigni, likwidacje są bardzo częste i bolesne zwłaszcza dla niedoświadczonych traderów.

Jeśli handlujesz z wykorzystaniem dźwigni musisz pamiętać o ryzyku związanym właśnie z likwidacjami.

Popularne