. . .

Współtwórca Reddita zamierza zainwestować 500 mld USD w krytpo

Wlad   2022-02-02 13:42

Alexis Ohanian, czyli współtwórca platformy społecznościowej Reddit, uzbierał 500 mln USD w ramach funduszu 776. Jak się okazuje, planuje on przeznaczyć pełną kwotę na inwestycje w ramach krytpowalut. Gdzie dokładnie Ohanian chce ulokować zebrane pieniądze?

Reddit Alexis Ohanian
Web Summit, via Wikimedia Commons

Współzałożyciel Reddita Alexis Ohanian prowadzi działalność w ramach projektu 776, który jest firmą venture capital. Dzięki zorganizowanej niedawno zbiórce funduszy, platforma zebrała 500 milionów dolarów, które teraz Ohanian planuje przeznaczyć na inwestycje w krypto. Kapitał ma trafić do najbardziej obiecujących startupów.

Inwestor powiedział w wywiadzie dla Wall Street Journal, że startupy kryptowalutowe stanowią około 40% portfolio grupy 776. Wśród nich są projekty takie, jak gra Axie Infinity, manager podatkowy Coin Tracker czy aplikacja Lolli. Przed końcem roku to jednak kryptowaluty mają stanowić znaczną część zainteresowania firmy.

Parcie na inwestycje w krypto bierze się z faktu, iż sektor ten stale przyciąga nowych twórców oprogramowania.

Zgodnie z raportem Electric Capital za rok 2021, liczba aktywnych deweloperów, którzy pracowali nad projektami krypto o otwartym kodzie źródłowym wyniosła około 18 tysięcy osób. Pojawiło się też 34000 nowych programistów, co jest najlepszym wynikiem w historii.

Współtwórca platformy Reddit uważa, że nigdy nie zawiódł się na talentach. Stąd też decyzja o inwestycji w najbardziej obiecujące startupy związane z branżą krypto. Jednocześnie wizja Ohaniana dotyczy firm, które nie reprezentują bezpośrednio rozwiązań opartych na blockchainie, jednak korzystają z tej technologii. Celem inwestora jest zaangażowanie tych projektów do dalszej pracy z kryptowalutami.

Po zeszłorocznej hossie na Bitcoinie, wiele firm venture zainwestowało w krypto. Ideały decentralizacji są jednak sprzeczne ze światem kapitału wysokiego ryzyka, gdzie firmy posiadające znaczne udziały mogą wywierać wpływ na projekty. Dlatego też podobne inwestycje spotkały się w 2021 roku z krytyką niektórych przedstawicieli świata blockchainu. Wystarczy wspomnieć krytykę a16z przez Jacka Dorsey’a za rzekomą „sprzeczność z fundamentalnym duchem kryptowalut”.

 

Zdjęcie: Web Summit, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons
Popularne